Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 11:56 Bu haber 1161 kez okundu
 
Tales Matematik Müzesi TIR’ı Türkiye turuna çıkıyor
Başak koleji, ‘QNB Finans Bank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı Türkiye’de’ Projesini basına tanıttı.
EĞİTİM Haberi
Tales Matematik Müzesi TIR’ı Türkiye turuna çıkıyor

AYDIN- Başak Koleji Kurucu Temsilcisi F. Alp Ayaydın ve Genel Direktör Metin Akyol’un sunumunda gerçekleşen toplantıda proje hakkında detaylı bilgiler verildi.

QNB Finansbank işbirliğinde ve sponsorluğunda düzenlenen, Tales Matematik Müzesi’ndeki materyallerin örneklerinden oluşan QNB Finans Bank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı Projesi, Eylül 2018’den Şubat 2019 tarihine kadar 17 ilde 40 bin çocukla buluştu. 2. etabına başlanılan proje kapsamında gezici TIR, Haziran 2019’a dek tüm Türkiye’de on binlerce çocukla daha buluşacak.

Projenin ilk haftası Muğla’da bulunan TIR, Burdur, Isparta, illerinde devam edecek ve Muş, Kars, Giresun, Ankara, İstanbul, gibi pek çok şehirde daha yer alacak. Toplam 35 adet modül ve beş ayrı atölye ile 15 ayrı ili ziyaret edecek olan gezici TIR Anadolu’da on binlerce çocuğun matematiğin keyifli dünyasını keşfetmelerini sağlamayı hedefliyor. Gezici TIR’ı ziyaret edecek çocuklar, hem oyunlar hem de matematiği uygulamalı olarak yeniden keşfediyor, atölye çalışmalarına katılarak matematiğin günlük hayatımıza olan etkilerini gözlemleme fırsatı yakalıyor. Matematiği soyuttan somuta taşıyan proje, matematiğe dokunma fırsatı yaratıyor.

Kaynak: () - Muhammet Özdemir Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Başak Koleji, Matematik TIR'ı, F. Alp Ayaydın, Metin Akyol
Yorumlar
Haber Yazılımı