Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 18:09 Bu haber 1310 kez okundu
 
Süleyman Bülbül, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.
GENEL Haberi
Süleyman Bülbül, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı

AYDIN- 23 Nisan’ın, kurtuluştan kuruluşa uzanan zorlu yolun, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin, vatan sevgisinin ve bunlarla birlikte halkın egemenliğinin taçlandırıldığı günün adı olduğunu belirten Süleyman Bülbül, mesajında şu ifadeleri kullandı:

 ‘’Millet egemenliğinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920’de güneş sadece Anadolu topraklarına doğmamış, bütün mazlum ulusların da ufkunu aydınlatmıştır.

Ülkemizin kurucusu, ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün o dönemde ‘Toplumda en yüksek hürriyetin, en yüksek eşitlik ve adaletin devamlı şekilde sağlanması ve korunması ancak ve ancak tam ve kat’î mânasiyle millî egemenliğin kurulmuş bulunmasına bağlıdır. Bundan ötürü hürriyetin de, eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası millî egemenliktir’ derken adeta bugün yaşanılan sıkıntıları dile getirmektedir. Unutulmamalıdır ki, bizler bu toprakları barışın, umudun ve kardeşliğin temsilcisi çocuklarımızdan emanet aldık. Bu nedenle yarınların kurucuları çocuklarımız için demokrasiyi yaşatmalı, milli egemenliği esas kılmalıyız.

Bundan tam 99 yıl önce Yüce Meclisi açan ruh ve inançla, başta çocuklarımızın olmak üzere tüm ulusumuzun Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.’’

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Bu sayfa içeriğiyle ilgili kelime tanımlamayabilirsiniz. Ör. ismail, haber, ismail haberi,
Yorumlar
Haber Yazılımı