301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 11:42 Bu haber 1102 kez okundu
 
‘Soylu, kaos çağrısı yaptı’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ''Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim'' sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yaptığını söyledi.
SİYASET Haberi
‘Soylu, kaos çağrısı yaptı’

AYDIN- “Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır” diyen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yaptığı yazılı açıklamada, “Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Başkan Çankır, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar,derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütümüz tam kadro halinde orda şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Ali Çankır, Süleyman Soylu,
Yorumlar
Haber Yazılımı