Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 18:31 Bu haber 984 kez okundu
 
Sökeli çocuklar eğlenirken öğreniyor
Söke Belediyesi Fatma Suat Orhon Müze ve Sanat Evi, sanatseverler tarafından yoğun ilgi görüyor. Özellikle eğitim yılının başlamasıyla birlikte ziyaretçi yoğunluğunun arttığı bildirildi.
ÇOCUK Haberi
Sökeli çocuklar eğlenirken öğreniyor

 

AYDIN- Üst katlarında, Söke’nin yaşam, kültür ve ekonomisine ilişkin objeleri barındıran Kent Müzesi, alt katında ise geçmişin oyuncaklarını geleceğe taşıyan oyuncak sergisi ile ziyaretçilerini karşılayan bina; ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Yeni uygulamayla çocukların kültürel gezisi oyuncak sergisi ve Çevki’li çevre eğitimi ile eğlenceye dönüşüyor.

Söke Belediyesi Fatma Suat Orhon Müze ve Sanat Evi Çocuk Oyuncakları Sergisini ziyaret eden çocukları çeşitli sürprizler bekliyor. Okulların toplu öğrenci ziyaretlerinde, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO)’nun sembolü olan çevreci kedi Çevki de öğrencileri karşılıyor. Doğal malzemelerden ve el emeği ile yapılmış oyuncakları gören, hatta bazı oyuncaklarla oynama şansını bulan Sökeli öğrencilere, Çevki tarafından çevre eğitimi de veriliyor. Çevki’nin maceralarının yer aldığı kitabın da hediye edildiği çocuklar hem eğleniyor, hem de öğreniyor.

Çevre eğitimini de içeren kültürel bir eğlence haline gelen müze ziyaretlerinde öğrencileri Söke Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Ceylan, Kent Konseyi Genel Sekreteri Eylem Köprüalan Çaldıran, Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Lütfiye Öner ve Söke Belediyesi Kimyageri Şefika Katipoğlu karşılıyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke,çocuk, Fatma Suat Orhon Müze ve Sanat Evi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sökeli çocuklar eğlenirken öğreniyor
Yorumlar
Haber Yazılımı