Haber Detayı
13 Şubat 2017 - Pazartesi 16:49 Bu haber 1140 kez okundu
 
Söke’de PARDUS sistemini incelediler
Uşak Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesini ziyaret ederek milli işletim sistemi PARDUS hakkında bilgi aldı.
TEKNOLOJİ Haberi
Söke’de PARDUS sistemini incelediler

AYDIN- Uşak Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı ve ekibi Türkiye’de sağlık tesisleri içinde ilk defa Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’nde uygulanan Milli İşletim Sistemi Pardus hakkında bilgi almak için Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesini ziyaret etti. Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ekibine Pardus göçü ile ilgili olarak göç öncesi karşılaşılan sıkıntılar,  geçiş sonrası yaşanan gelişmelerle ilgili sunum yapıldı.

Başhekimlik binasında gerçekleştirilen sunuma Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Niyazi Kocakaplan, Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa İkizek, Hastane Başhekim yardımcıları, Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Abdurrahman Yılmaz, Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr Ali Volkan Özdemir, Hastane Müdürü Ramazan Şenliyurt ve Bilgi işlem Sorumlusu Serkan Aslanalp katıldı.

Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan, Uşak Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr Yalçın Atlı’ya yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Uzm. Dr. Selma Özcan, “Türkiye’de sağlık tesisleri içinde ilk defa Milli İşletim Sistemimiz Pardus’u Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’nde uygulamaktan büyük gurur duyuyoruz. Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak ilk Söke’de başlattığımız Pardus’a geçişişi tamamladıktan sonra Didim Devlet Hastanesi’nde de uygulamayı başlatmak için gerekli çalışmaları gerçekleştirdik.  Milli İşletim Sistemi Pardus’un sağlık tesislerimizde yaygınlaşması adına gerekli çalışmaları yaparak Pardus’a yeterli desteği verdiğimizi göstermek istiyoruz. Uşak Kamu Hastaneler Birliğinin de Pardus’u Uşakta yaygınlaştırmak için atmış olduğu adımın da hayırlı olmasını diliyorum. Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak Uşak’a gerekli yardımı yapmaya her zaman hazırız. Sistemin tüm kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılması halinde teknolojik olarak dışa bağımlılık azalacak ve maliyetler düşecektir” şeklinde konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Pardus sistemi, Yalçın Atlı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Söke’de PARDUS sistemini incelediler
Söke’de PARDUS sistemini incelediler
Yorumlar
Haber Yazılımı