Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 10:44 Bu haber 1092 kez okundu
 
Söke Kent Konseyi’nin yeni Başkanı Güler Nalbant oldu
Söke Kent Konseyi seçimli genel kurul toplantısı yapıldı.
GÜNCEL Haberi
Söke Kent Konseyi’nin yeni Başkanı Güler Nalbant oldu

AYDIN - Söke Belediyesi Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonu’nda yapılan genel kurul toplantısında, Güler Nalbant, Kent Konseyi’nin yeni başkanı olarak seçildi.

Genel kurul toplantısına Söke Kent Konseyi'nde yer alan siyasi partiler, çeşitli kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları katıldı. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel de Kent Konseyi Toplantısı’na katılanlar arasındaydı.

Genel kurul toplantısında Muharrem Gören Divan Başkanlığı, Eylem Köprüalan Çaldıran ve Özen Tijen Şimşek divan katiplikleri görevini üstlendi.

Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı’nda konuşma yapan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, seçim döneminde kenti birlikte yönetmek üzerine yürüttükleri çalışmalarda bugün Başkan olarak bu çalışmanın ilk adımını kent konseyi ile attıklarını söyledi. Kent Konseyini çok önemsediğini ve yönetim anlayışı içerisinde kent konseyinin tüm bileşenlerinin olmasının önemli olduğunu belirten Levent Tuncel, Kent Konseyinin yeni başkan ve yürütme kuruluna başarılar diledi, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Genel kurulda ilk olarak yürütme kurulu adayları belirlendi. Yürütme Kuruluna Mehmet Dikici, Ömriye Demirkol, Mürüvvet Zorlu, Şule Akalın, Ezel Sökeli, Erdal Biliceli, Semiha Yay, Özen Tijen Şimşek, Esma Ceylan, Saliha Ondört, Prof. Dr. Fatma Neval Genç, Şadiye Kiracıoğlu, Yasemin Gürsoy, Nazlı Atbinici, Ümral Mert ve Mustafa Kemal Turgut aday oldu.

Söke Kent Konseyi’nin yeni yürütme kurulunun 7 kişilik asil listesi şu şekilde oluştu:

Prof. Dr. Fatma Neval Genç (ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı)- (43), Esma Ceylan (Ticaret Odası) - (32), Özen Tijen Şimşek (CHP) - (28),  Yasemin Gürsoy (Söke Belediyesi) - (26), Mehmet Dikici (Yenikent Mahalle Muhtarı) - (25), Şule Akalın (Emekli-Sen) - (24), Saliha Ondört (TRSM Hemşire) - (22).

Yürütme Kurulu seçiminin ardından Kent Konseyi’nin Kadın Meclisi Başkanı Güler Nalbant ve ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Halim Emre Zeren Kent Konseyi Başkanlığı’na aday olarak çıktı. Yapılan seçimlerde Güler Nalbant 35 oy aldı, H. Emre Zeren ise, 18 oy aldı. Söke Kent Konseyi’nin yeni Başkanı Güler Nalbant oldu.

Güler Nalbant ilk açıklamasında, “Gerçekleştirilen kent konseyi seçimli olağan genel kurulunda kent konseyi başkanlığına seçildim. Yeni seçilen yürütme kurulu üyelerimizle birlikte daha güzel bir Söke için özveri ile çalışacağız. Bu süreçte bizlere destek veren Kent Konseyinin tüm bileşenlerine teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Kent Konseyi, Güler Nalbant, Levent Tuncel, Muharrem Gören
Yorumlar
Haber Yazılımı