Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 11:28 Bu haber 1969 kez okundu
 
Söke Belediyesi'nden 2 tiyatro, 1 sergi
Söke Belediyesi’nin üç farklı etkinliği ile Sökeliler’in sanatla buluşacağı bildirildi. Etkinikte 2 tiyatro oyunu, bir de çini sergisi gerçekleştirilecek.
SANAT Haberi
Söke Belediyesi'nden 2 tiyatro, 1 sergi

AYDIN- Söke Belediyesi tarafından Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile düzenlenen tiyatro kursunun oyuncuları, iki perdelik komedi oyunu ile seyirci karşısına çıkıyor. Ray Cooney tarafından kaleme alınan, Haldun Dormen tarafından çevirisi yapılan ‘Komik Para’ isimli oyunu Sermin Atik Arıkan yönetiyor. “Komik Para” adlı oyun 25 Nisan 2019 Perşembe günü saat 20.00’de Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonu’nda sergilenecek.

“RUH-İ REVAN”

Söke’nin tarihi Kemalpaşa Mahallesi’nde bulunan Uzbek Konağı, Türk Kültürü’nün önemli sanat dallarından biri olan çini ile buluşuyor. Eda Taşyakan tarafından yapılan eserlerin yer alacağı ‘Ruh-i Revan’ adlı çini sergisi 25 Nisan 2019 Perşembe günü saat 14.30’da açılacak.

“9 CANLI”

Söke Belediyesi Gençlik Tiyatrosu Tayfun Türkili tarafından kaleme alınan ‘9 Canlı’ adlı iki perdelik komedi oyununu sahneleyecek. Yönetmenliğini Sökeli genç tiyatrocu İsa Kır’ın yaptığı oyun 29 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 20.00’de Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda izleyicisi ile buluşacak.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, tiyatro, Ray Cooney, Ruh-i Revan, 9 Canlı
Yorumlar
Haber Yazılımı