Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 13:11 Bu haber 2147 kez okundu
 
Söke Belediyesi evsel katı atık ücretlerini 2 taksitte toplayacak
Evsel katı atık ücretlerini bundan böyle Söke Belediyesi’nin toplayacağı bildirildi. Yapılan açıklamaya göre, Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) tarafından toplanarak, Söke Belediyesi'ne aktarılan evsel katı atık ücretleri yılda iki taksit halinde tahsil edilecek.
GÜNCEL Haberi
Söke Belediyesi evsel katı atık ücretlerini 2 taksitte toplayacak

AYDIN- Söke Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısında konu gündeme gelirken, evsel katı atık bedellerinin yılda iki kez emlak, reklam/ilan ve çevre temizlik vergileri ödemeleri ile birlikte aynı dönemde tahsil edilmesi kararı alındı.

Evsel Katı atık bedellerinin Söke Belediyesi tarafından toplanmasının tahsilatı hızlandıracağı, bedellerin Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere yılda iki taksit halinde toplanacağı belirtildi. Gündem konusu Söke Belediye Meclisince oy birliği ile kabul edildi.

“SU FATURALARI İLE TAHSİL EDİLMEYECEK”

2020 Ocak atından itibaren evsel katı atık bedelleri ile tüm işyerlerine ait katı atık bedellerinin su faturalarının içinde ödenmeyeceği, bu bedellerin Söke Belediye tarafından tahsil edileceğini ifade edildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Levent Tuncel, Katı atık ücretleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı