Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 18:25 Bu haber 784 kez okundu
 
Söke Belediye Binası’na T.C. ibaresi
Söke Belediye Binası’na Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan "T.C." ifadesinin konulduğu bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Söke Belediye Binası’na T.C. ibaresi

Bilgi Koleji

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in talimatıyla ekiplerce Belediye Binası’nın ön yüzüne T.C. ibaresi ile birlikte Söke Belediyesi ifadesinin montajı yapıldı. Belediye Binası’nın arka kısmında daha önce montajı yapılan Söke Belediyesi yazısına da T.C. ibaresi eklendi.

Daha montajı sırasında vatandaşlar tarafından çekilen fotoğraflar sosyal medyada ilgi odağı olurken; vatandaşlar Söke Belediye binasına T.C. ifadesinin eklenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.

CHP ilçe Başkanı Mesut Atakan, İYİ Parti İlçe Başkanı Çağlar Çelikez ve Belediye Meclis Üyeleri ile vatandaşların bulunduğu kalabalık bir grup belediye binasına gelerek, Başkan Tuncel’i T.C. kararından dolayı tebrik etti.

T.C. ibarenin eklenmesi için halkın yoğun talebi ile karşı karşıya kaldıklarını belirten Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, “Seçim döneminde vatandaşlarımız mutlaka T.C. ibaresinin asılması yönünde taleplerini belirttiler. Halkımızın bu duyarlılık ve taleplerine kayıtsız kalamazdık. Yerine getirdiğimiz ve karşılığında memnuniyet ifadelerini aldığımız için çok mutluyuz” dedi.

Devletin kurumlarından kaldırılan T.C. ibaresinin Söke Belediye Binasına yakıştığını söyleyen CHP Söke İlçe Başkanı Mesut Atakan, “Halk isterse, yönetimler onu yerine getirir. Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel ve belediye yönetimini aldıkları bu anlamlı karardan dolayı kutluyorum” dedi.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’e T.C. konusundaki hassasiyetinden dolayı teşekkür eden İYİ Parti İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, “Söke’ye, Söke Belediyesi’ne de bu yakışırdı” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Levent Tuncel, T.C. ibaresi, Mesut Atakan, Çağlar Çelikez
Yorumlar
Haber Yazılımı