Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
02 Mart 2017 - Perşembe 12:46 Bu haber 870 kez okundu
 
Soba zehirlenmesine detektörlü önlem
Aydın’da Buharkent İlçe Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, soba zehirlenmelerini önlemek için karbonmonoksit dedektörü dağıttı.
GÜNCEL Haberi
Soba zehirlenmesine detektörlü önlem

AYDIN- Buharkent Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı tarafından Aydın’da ilk kez uygulanan proje kapsamında kış aylarında sıkça karşılaşılan soba zehirlenmelerinin önüne geçebilmek için daha önce kaymakamlık tarafından ücretsiz kömür dağıtılan ailelere 160 adet dedektör verildi.

Projeyle ilgili bir açıklama yapan Kaymakam Arabacı, “Kış mevsiminde ısınma amacıyla kullanılan soba, baca ve şofbenlerden kaynaklanan zehirlenmelerde artış görülmektedir. Ülkemizde bilgisizlik, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden her yıl binlerce kişi özellikle sobadan sızan karbonmonoksit gazı ile zehirlenmektedir. Konuyla ilgili halkımızın dikkatini çekmek ve bu konuda toplum bilinci oluşturmak amacıyla ilçe merkezimizde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan kömür yardımında bulunduğumuz vatandaşlarımıza 160 adet karbonmonoksit dedektörü dağıttık. Dedektörlerin bir kısmını kömür verdiğimiz vatandaşlarımızı evlerinde bizzat ziyaret ederek ulaştırdık. Dedektörlerin nasıl kullanılacağını ve soba zehirlenmelerini önlemek için neler yapılması gerektiğini anlattık” dedi.

Dedektör verilen isimler açıklanmadı

Kaymakamımız Mehmet Deniz Arabacı, İlçe Yazı İşleri Müdürü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü ile önce merkez mahalle muhtarlarını ziyaret ettiklerini, ardından da esnaf ve aileleri ziyaret hem dağıtımı hem de bilgilendirmeyi yaptıklarını ifade etti. Dağıtım yapılan vatandaşların isimleri ve fotoğraflarının Kaymakamlık prensipleri gereğince saklı tutulduğunu belirtti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Buharkent, Mehmet Deniz Arabacı, soba zehirlenmesi, dedektör
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Soba zehirlenmesine detektörlü önlem
Soba zehirlenmesine detektörlü önlem
Soba zehirlenmesine detektörlü önlem
Yorumlar
Haber Yazılımı