Haber Detayı
08 Eylül 2017 - Cuma 13:40 Bu haber 799 kez okundu
 
Sınıflarını kurayla belirlediler
Nazilli'de 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala ilkokula başlayacak olan öğrenciler, sınıflarını belirlemek için kura çekti.
EĞİTİM Haberi
Sınıflarını kurayla belirlediler

AYDIN- İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Fatih İlkokulu’nda gerçekleştirilen kuralara yaklaşık 2 bin veli ve öğrenci katıldı. Kura sonunda öğrencilerden çok veliler büyük heyecan yaşadı.

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün Başkanlığında oluşturulan Komisyonca gerçekleştirilen kuralarda sınıflarını velileri ile birlikte gelen birinci sınıf öğrencileri belirledi. Bazı veliler çocuklarının çektikleri kura sonuçlarına sevinirken bazı veliler de istedikleri sınıf ve öğretmen çıkmadığı için üzüldüğü gözlendi. Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün, yaptığı bilgilendirmede, “2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ilkokullarda birinci sınıf kuraları çekilmeye başlandı. Öncelikle yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diliyorum. İlçedeki tüm ilkokullarda yaklaşık 2 bin öğrencimiz için sınıflarını belirlemek adına kura çekimleri yapılmaktadır. Merkez Fatih İlkokulumuzda gerçekleştirilen kura çekiminde her öğrenci kendi sınıfını belirledi. Aynı zamanda Öğretmenlerimizin de gelecek yıllarda okutacakları öğrenciler belirlenmiş oldu. Artık çocuklarımız bu yıl ile birlikte 12 yıllık zorunlu eğitime başlıyorlar. Biz bu çocuklara gözümüz gibi bakıp 12 yıl boyunca elimizden geldiğince onları bir üst öğrenime hazırlayıp hayatta ve gelecekte edinebilecekleri meslekleri kazanabilmeleri adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ancak burada velilerimizin de bir şeyler yapmaları gerekiyor. Velilerimizde çocuklarımızı takip edip okulla işbirliği içerisinde, öğretmenlerimizle iletişim halinde olmak suretiyle bu çocuklarımıza gereken eğitim öğretimi kazandırılacak” ifadelerini kullandı.

“Eğitimciler olarak bizler hazırız”

Eğitim hayatına yeni başlayacak öğrenciler için bu yıl birinci ve 5’inci sınıf öğrencileri için uyum eğitimi yapacaklarını da kaydeden Akgün, Nazilli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim-öğretim yılına hazır olduklarını belirterek, “Gerek ekipmanlarımızla gerekse öğretmen olarak yeni eğitim yılına hazırız. Dersliklerde okutulacak olan kitaplarımızı okullarımıza dağıtımını gerçekleştirdik. Eğitimciler olarak bizim her yıl olduğu gibi bu yılda velilerimizden ricamız; okullarımız ile iletişim halinde olmalarıdır. Çocuklarının takibi konusunda yöneticilerimize ve öğretmenlerimize yardımcı olsunlar istiyoruz. Bir de çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak adına ne yapılması gerekiyorsa evlerinde de aynı sistemi uygulamalarını düzenli bir şekilde yapmalarını istiyoruz” dedi.

“Öğretmenlerimiz çocuklarımıza iyi bir eğitim vermekte”

Öğrenci Velisi Dilşah Dilbaz ise, çekilen kuradan memnun kaldığını ve ne sonuç çıkarsa çıksın milli eğitim camiasına güvendiğini ifade ederek, “Kuradan çok, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle çok heyecanlıyız. Çocuğumuzun çok başarılı bir eğitim-öğretim hayatı geçirsin istiyoruz. Benim için çocuğuma eğitim verecek olan öğretmen önemli değil. Çocuklarımızı eğitmek için kuradan hangi öğretmen çıkarsa çıksın kaliteli bir eğitim vereceğine güvenim tam. Ülkemizdeki her öğretmenimiz, çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim vermektedir. Yeni eğitim-öğretim hayatında her iki tarafa da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Sınıfları kura ile belirlendi, Latif Akgün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sınıflarını kurayla belirlediler
Sınıflarını kurayla belirlediler
Sınıflarını kurayla belirlediler
Yorumlar
Haber Yazılımı