Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
31 Mart 2018 - Cumartesi 18:53 Bu haber 679 kez okundu
 
Şifa gibi gelen tiyatro gecesi
Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu tarihi günlerinden birisini yaşadı.
- Haberi
Şifa gibi gelen tiyatro gecesi

AYDIN - "Şifa Niyetine" türkülerin okunduğu, çocukluk hikâyelerinin anlatıldığı gecede, usta tiyatrocular Altan Erkekli ile Veysel Diker'in tiyatro gösterisi ayakta alkışlandı.

Gördüğü yoğun ilgiden dolayı tıklım tıklım dolan tiyatro salonunda yer kalmadığı için birçok seyirci oyunu ayakta izledi.

Seyircileri "Efeler diyarı merhaba" diye karşılayan ikilinin gösterilerinde "söz"de Altan Erkekli tiyatroya başlama sürecini ve tiyatro hayatını hem tatlı anılarla hem de hüzün barındıran hikâyesiyle anlattı. Erkekli'ye "müzikte" eşlik eden Diker ise geceye farklı yörelerden türküleri ve anlatılarıyla katıldı.

"Annem kaldı İstanbul'da, ben gidiyorum Diyarbakır'da"

Altan Erkekli'nin henüz 12 yaşındayken daimi yatılı okula başlamak için İstanbul'dan Diyarbakır'a giderken annesiyle ayrılık sürecinin anlattığı anekdot ise hem kendisini hüzünlendirdi hem de seyircileri.

Şarkılara seyircilerin de eşlik ettiği gecede "İzmir'in Kavakları", "Bahçede Yeşil Çınar", "Iğdır'ın Al Alması", Atatürk için seslendirilen "Selanik Türküsü", "Magusa Limanı" gibi birbirinden farklı yörelerden değerli türküler seslendirildi.

Çerçioğlu'na teşekkür

Gösteride, kendi hayatlarına bir şekilde dokunan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Ahmet Taner Kışlalı'yı Uğur Mumcu'yu, Can Yücel'i ve daha birçok aydını alkışlatan Erkekli ve Diker, Aydın'da Dünya Tiyatro Günü'nü bir haftaya yayılan programla kutlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ve başkan Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti. İkili seyircilerle "Tiyatroyla kalın" diyerek vedalaştı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Tiyatro, Altan Erkekli, Veysel Diker, Şifa Niyetine
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şifa gibi gelen tiyatro gecesi
Şifa gibi gelen tiyatro gecesi
Şifa gibi gelen tiyatro gecesi
Yorumlar
Haber Yazılımı