Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 12:04 Bu haber 1298 kez okundu
 
Şiddeti kınadılar
Aydın Sağlık Platformu, İzmir’de yaşanan hekim ve diğer sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınadı.
SAĞLIK Haberi
Şiddeti kınadılar

AYDIN- “Sağlık çalışanlarına şiddet hız kesmiyor” denilen açıklamada, “29 Mart 2019 tarihinde İzmir Bornova Yunus Emre 29 No’lu Aile Sağlık Merkezi’ne (ASM) eşine ilaç yazdırmak için gelen kişiye hastanın kendisi olmadan işlem yapılamayacağı açıklaması yapılmış, bunun üzerine hasta ASM’ye gelerek ‘Niçin ilaçlarımı yazmadınız’ diyerek sağlık çalışanlarına saldırmıştır. Bu saldırı sonunda, ASM hekiminin burnu kırılmış, hekim dışı personeli de çoklu travmaya maruz kalmış, birçok vücut bölgesinden yaralanmıştır” şeklinde olay anımsatıldı.

Meslektaşlarımıza geçmiş olsun!

Aydın Sağlık Platformu olarak, hekimlerle birlikte sağlık çalışanlarının güven içerisinde sağlık hizmeti sunmasının sağlanmasını istedikleri belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“Aydın Sağlık Platformu olarak, vatandaşlarımızın en önemli insan hakkı olan sağlık hakkını korumaya çalışan tüm sağlık çalışanlarının, mesleklerini güvenli ortamlarda gerçekleştirmelerinin sağlanması için bir an önce yasal düzenlemelerin yapılması ve önleyici tedbirler alınmasının gereğine bir kez daha dikkat çekiyoruz.

Sağlıkta Şiddet Yasası bir an önce çıkarılmalıdır

Bu konuda başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm girişimlerin hızla yapılmasını ve tam bir yönetsel kararlılık gösterilmesi talebimizdir. Sağlık çalışanları, güvenli, huzurlu ortamda sağlık hizmeti sunmak istemektedir. Vatandaşlarımızın hak ettikleri sağlık hizmetini alabilmelerinin de en temel yolu bu güvenli ortamdan geçmektedir.

Aydın Sağlık Platformu olarak, konunun takipçisi olacağımızı ve sağlıkta şiddet ile mücadelemizi her geçen gün güçlendirerek sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Aydın Sağlık Platformu, Hakan Karagözlü,
Yorumlar
Haber Yazılımı