301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 10:53 Bu haber 809 kez okundu
 
Sezgin: Çakırbeyli, Türkiye’de demokrasinin merkezidir
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın 1. sıra milletvekili adayı Aydın Adnan Sezgin, demokrasi şehidi merhum Başbakan Adnan Menderes’in baba ocağı Koçarlı Çakırbeyli’de vatandaşlarla bir araya geldi.
SİYASET Haberi
Sezgin: Çakırbeyli, Türkiye’de demokrasinin merkezidir

AYDIN- Daha önce Çakırbeyli’ye pek çok kez geldiğini ifade eden Sezgin, “Milletvekili adayı olarak demokrasi geleneğinin yaşadığı bu yerde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın 1. sıra milletvekili adayı Aydın Adnan Sezgin, İYİ Parti 3. sıra milletvekili adayı Halil İbrahim Aktemur, İYİ Parti Koçarlı İlçe Başkanı Zülfikar İstek ve partililerle birlikte Çakırbeyli Köy Pazarı’nı ziyaret etti. Çakırbeyli Muhtarı Mehmet Demir’in de eşlik ettiği ziyarette Sezgin, pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti.

Ziyaretinde Çakırbeyli Muhtarlığı’nda bulunan Adnan Menderes fotoğraf sergisini gezen Sezgin, Menderes’in yetiştiği coğrafyada bulunmaktan heyecan duyduğunu ifade ederek, “Çakırbeyliler bizi bağırlarına bastılar diyebilirim. Çakırbeyli bambaşka bir anlam taşıyor bizler için. Burası demokrasimizin, kalkınmamızın öncüsü ve demokrasi şehidi rahmetli Adnan Menderes’in köyü. Ben bu köye ve bu çiftliğe bundan önce pek çok kez geldim. Allah’a şükrediyorum bugün de köye ve çiftliğe ve bu güzel müzeye İYİ Parti Aydın adayı olarak geliyorum. Benim heyecanımı ve coşkumu takdir edersiniz. Yalnız şunu kuvvetle vurgulamak istiyorum. AKP’nin kendini Menderes geleneğinin taşıyıcısı olarak gösterme gayreti ve bu bağlamda rahmetli Menderes’i ve Demokrat Parti’yi sahiplenmeye çalışması, benim ve birçok demokrat için bir gasp teşebbüsüdür. Demokrat Parti ve rahmetli Menderes bambaşka bir Türkiye’nin temsilcileriydi. Gerçek anlamda demokrat, müreffeh, modern, eşitlikçi ve hürriyetçi bir Türkiye’nin temsilcileri ve simgeleriydi” dedi.

Ziyaret esnasında vatandaşların Aydın Adnan Sezgin’e amcası merhum İsmet Sezgin’den ve Nahit Menteşe’den bahsetmeleri üzerine, Sezgin konuşmalardan çok duygulandığını belirterek “İsmet amcam benim çok sevgili büyüğüm. Ondan çok şey öğrendim. Allah rahmet eylesin. Buralara ne kadar sevgiyle yaklaşmış ve öyle izler bırakmış ki, büyük bir sevgi ve özlemle anılıyor. Bundan daha büyük bir iftihar vesilesi olamaz. Hem duygulandım, hem mutlu oldum. Ruhu şad olsun.  Fevkalade değerli bir siyasetçiydi. İyi ki vardı. İyi ki Türkiye’ye ve Aydın’a hizmet etti. Aydın aşığı idi. Ve bunu söylemek belki bana düşmez ama gerçek bir Aydın efesi idi. Keza Nahit Bey’e de Allah uzun ömürler versin, zaman zaman görüşüyoruz. Aydın’a önemli hizmetleri oldu” dedi.

Çakırbeyli’nin Türkiye için bir demokrasi merkezi olduğunu ifade eden Aydın Adnan Sezgin, “Çakırbeyli toplu olarak bir demokrasi müzesi haline getirilmeli. Esasen bunu Çakırbeyliler gayet güzel bir gelenek olarak sürdürüyorlar. Her yerde demokrasinin sembolleri var. Örneğin, “Demokrasi Çınarı”. Çınar, köklü ve zamana dayanarak büyüyen bir ağaçtır. Adeta bizim demokrasimizin de öyle olması gerektiğini vurguluyor bu çınar ağacı. Merhum Adnan Menderes hepimize demokrasi alanında önderlik etti, büyük bir liderdi. O kadar mutluyum ki Çakırbeylilerin bu mirası en güzel şekilde sürdürüyor olmaları benim için çok heyecan verici, çok umutlandırıcı.

Rahmetli Aydın Menderes 2002 seçimlerinde Aydın’dan DYP adayı idi. 2002 seçimlerine Çakırbeyli’den başladı, oradan yönetti. Ben de aynı dönemde Denizli’den 1. sıra adayı idim. Bugün onun konumunda bulunmak benim için büyük bir onurdur. Bu demokrasi çınarı önünde bunu ifade etmek benim için çok önemlidir.”

Aydın Adnan Sezgin, Çakırbeyli Muhtarı Mehmet Demir’e ve vatandaşlara gösterdikleri sıcak ve yakın ilgi nedeniyle teşekkür etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Koçarlı, Çakırbeyli, Aydın Adnan Sezgin,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sezgin: Çakırbeyli, Türkiye’de demokrasinin merkezidir
Sezgin: Çakırbeyli, Türkiye’de demokrasinin merkezidir
Sezgin: Çakırbeyli, Türkiye’de demokrasinin merkezidir
Sezgin: Çakırbeyli, Türkiye’de demokrasinin merkezidir
Yorumlar
Haber Yazılımı