Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 13:49 Bu haber 513 kez okundu
 
Sezgin: Aydın geride kaldı
İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, “Aydın maalesef gelir seviyesinde komşularının gerisinde kalmıştır. Hükümetten Aydın için daha çok ve etkin çalışmalarını talep edeceğiz” dedi.
GENEL Haberi
Sezgin: Aydın geride kaldı

AYDIN- İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Aydın, Denizli ve Muğla illerindeki kişi başına Gayrisafi Yurtiçi Hasıla rakamlarını sosyal medya hesabında paylaşarak, Aydın’ın gelirinin komşu illerden daha düşük olması nedeniyle Aydınlıları hükümetten ve yerel yönetimden daha çok yatırım talep etmeye çağırdı.

Aydın Sezgin, TÜİK tarafından birkaç gün önce yayınlanan il bazında GSYH verilerine göre, 2015-2017 döneminde Aydın ilinde kişi başına GSYH’nin 28 bin 72 lira, Denizli’de 35 bin 745 lira ve Muğla’da 37- bin 461 lira olduğunu belirterek, Aydın'ın daha ileriye gitmesi ve gelir seviyesinde komşu vilayetleri yakalayıp geçmesi için Aydınlıların hükümetten ve yerel yönetimlerden daha çok ve etkin çalışmalarını talep etmeleri gerektiğini vurguladı.

“Bu tabloyu sevgili hemşehrilerimin dikkatine üzülerek sunuyorum. Sevgili hemşehrilerim, her şeye rağmen karamsarlığa kapılmamanızı özellikle rica ediyorum. Daha huzurlu ve müreffeh bir Aydın vilayeti için hiçbir gayretten sakınmayacağım” şeklinde konuşan Sezgin, Aydınlıların da aklı, becerisi, tarihsel birikimi, cesareti, basireti ve girişimci ruhuyla Aydın’ın gelişmesine ve refahına daha coşkulu şekilde katkıda bulunmaya devam edeceğinden emin olduğunu belirtti.

Sezgin, Aydın'ın gelir seviyesinde komşu vilayetleri yakalayıp geçmesi için hem kendisinin hem de Aydın halkının, hükümetten ve yerel yönetimlerden beklentilerini talep etmeyi ısrarla sürdüreceklerini vurguladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İYİ Parti, Aydın Adnan Sezgin, Denizli, Muğla, GSYH, TÜİK
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sezgin: Aydın geride kaldı
Yorumlar
Haber Yazılımı