Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 15:47 Bu haber 1538 kez okundu
 
‘Serhan Seyhan’ı kim koruyor?’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, adı tutuklu sanık Erkan Karaarslan olayıyla anılan Serhan Seyhan’la ilgili sorular yöneltti. Bora, "Serhan Seyhan'ı kim koruyor?" diye sordu,
SİYASET Haberi
‘Serhan Seyhan’ı kim koruyor?’

AYDIN- Ülke olarak gerçekten ciddi sınavlardan geçildiği bir dönemde olunduğunu belirten Başkan Mersin, yaptığı yazılı açıklamada, “Bir taraftan giderek artan ve etkisini hissettiren ekonomik kriz, bir taraftan İstanbul Seçimleri’nin haksız bir şekilde iptali derken, şimdi de Ekrem İmamoğlu ve Özlem Çerçioğlu’na kurulmak istenen ve deşifre olan bir kumpas girişimi ile karşı karşıyayız” dedi.

Serhan Seyhan olayının aydınlatılması gerektiğini vurgulayan CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Serhan Seyhan isimli şahıs, milletvekili dokunulmazlığına sahip bir insan gibi cezaevlerine girip çıkabilmekte, karakollardan ifadesi alınmadan serbest kalabilmekte, kesinleşmiş cezası ve infazı olmasına rağmen dışarda dolaşabilmektedir. Dolayısıyla kamuoyunda cevabı beklenen sorular oluşmuştur” diye belirttikten sonra aşağıdaki soruları yöneltti:

“1)Serhan Seyhan isimli şahıs aleyhine tanıklık yaptığı sanık ile nasıl görüşebilmiştir? Yasa gereği tutuklular ile görüşebilecek kişiler belirlenmiş iken, görüşme iznini nasıl ve kimden almıştır?

Serhan Seyhan sanıkla kaç kez görüşmüştür?

Serhan Seyhan sanıkla ne sıfatla görüşmüştür?

2-)Serhan Seyhan evrakta sahtekârlıktan ceza almış ve almış olduğu ceza Yargıtay tarafından onanmıştır. Serhan Seyhan’ın cezasının infazı için cezaevinde olması gerekirken, hangi yasal gerekçe ile serbestçe dolaşabilmektedir? Kesinleşmiş cezalarda kanun yollarına başvurulması infazı ertelememektedir. Başka hükümlülere tanınmayan bu hak, Serhan Seyhan’a nasıl tanınmıştır?

3-)29.03.2019 tarihinde Serhan Seyhan ve beraberindekiler tarafından halk arasında sarı civciv olarak bilinen belediye otobüsünün önü kesilmiş ve otobüs şoförüne fiili ve sözlü saldırıda bulunulmuştur. Olay akşamı Serhan Seyhan karakolda ifadesi alınmadan serbest bırakılmış mıdır? Şoföre ben Mustafa Savaş’ın abisiyim denilmiş midir? Serhan Seyhan’a alkol muayenesi yapılmış mıdır?

4-)Serhan Seyhan Aydın’da mevcut gazeteci örgütlerine mensup mudur? Basın kartı bulunmakta mıdır?

5-)AKP Milletvekilleri’nin her hafta Aydın Adliyesi’ni ziyaret etmelerinin nedeni nedir?

6-)Serhan Seyhan, yerel seçimler esnasında kimin danışmanlığını yapmıştır?”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, CHP, Polat Bora Mersin, Serhan Seyhan
Yorumlar
Haber Yazılımı