Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 18:43 Bu haber 358 kez okundu
 
Semih Özmeriç, bayramda seyahat edecekleri uyardı
Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, Ramazan Bayramı tatili ile birlikte yollarda trafiğin arttığını ve bayram boyunca yoğunluğun devam etmesinin beklendiğini belirterek yola çıkacak sürücüleri uyardı.
GÜNCEL Haberi
Semih Özmeriç, bayramda seyahat edecekleri uyardı

AYDIN- Hava sıcaklığının yorgunluğun artmasına ve dikkat dağınıklığına da neden olduğunu belirten Özmeriç, yola çıkacakların öncelikle dinlenmiş vaziyette ve havanın serin olduğu saatleri tercih etmesini uzun yolculuk yapanların ise iki saate bir mutlaka mola vermesini önerdi.

Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, Aydın ve çevresinde bayram dolayısıyla trafik yoğunluğunun 2-3 kat artmasının beklendiğini belirtti. Ramazan Bayramı'nın yaz tatiline denk gelmesi nedeniyle hareketin daha yoğun olmasının beklendiğini belirten Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, “Ramazan Bayramı tatili ile birlikte yaz tatiline çıkışlar nedeniyle yollar çok kalabalık olacak. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye’de 2008-2016 yılları arasında Ramazan ile Kurban bayramlarında tatil olan dönemde şehirlerarası yollarda meydana gelen 15 bin 336 trafik kazasında bin 137 kişi hayatını kaybetti, 44 bin 941 kişi de yaralandı. Kurban ve Ramazan bayramlarında meydana gelen trafik kazaları bilançosu maalesef artıyor. Normal zamanda günde ortalama 12 kişi hayatını kaybederken, bu rakam bayramlarda 18-22 kişiye kadar çıkabiliyor. Trafikte yer alan her sürücü, hatta yaya ve yolcuların da üzerine düşen sorumlulukları bulunuyor. Ön arka koltuk ayrımı gözetmeksizin araç ile seyahat eden herkes mutlaka emniyet kemeri taksın” diyerek herkesin bayramını kutladı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Semih Özmeriç, Bayram tatili, Seyahat, Trafik kuralları
Yorumlar
Haber Yazılımı