Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 19:09 Bu haber 836 kez okundu
 
Şehir Tiyatrosundan bol kahkahalı oyun
Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından prömiyeri geçen sezon Dünya Tiyatro Günü'nde yapılan ve seyircilerce çok başarılı bulunan "Entrikalı Dolap Komedyası" bu sezon da seyirciyle buluşmaya başladı
SANAT Haberi
Şehir Tiyatrosundan bol kahkahalı oyun

 

AYDIN- Büyükşehir Belediyesinden edinilen bilgiye göre seyircilerin kahkahalarla izlediği komedi oyunu ayakta alkışlandı.

Bir elbise dolabı üzerinden gidilerek şekillenen "Entrikalı Dolap Komedyası"nda Şehir Tiyatrosu oyuncuları başarılı bir performans ortaya koyuyorlar. İki perde olarak sahnelenen oyunda, hikâye örgüsü yavaş yavaş yükselirken ikinci perdeyle birlikte zirveye çıkan komedi unsurları, seyircilerin keyifli bir gece geçirmesini sağlıyor. Seyircilerin tıklım tıklım doldurduğu salonda sahnelenen oyun, yoğun talep nedeniyle kasım ayında her salı akşamı saat 20.30'da sahnelenmeye devam edecek. Aydın Büyükşehir Belediyesi bir çocuk oyunuyla da onları tiyatroyla buluşturuyor. Bugün saat 10'da ve 14'te çocuklarla buluşan "Süper Kahraman Pak Çocuk" çocuklardan tam puan aldı. Oyun kasım ayı boyunca her çarşamba günü yine çocuklarla buluşmaya devam edecek.

Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu'nda sahnelenen her iki oyun da ücretsiz olarak izlenebiliyor.

Aydınlıları sanatsal faaliyetlerle buluşturmaya devam edeceklerini söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin bir kültür hizmeti olan tiyatro oyunlarına, tüm tiyatroseverleri davet etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Şehir Tiyatrosu, Entrikalı Dolap Komedyası, Süper Kahraman Pak Çocu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şehir Tiyatrosundan bol kahkahalı oyun
Şehir Tiyatrosundan bol kahkahalı oyun
Şehir Tiyatrosundan bol kahkahalı oyun
Yorumlar
Haber Yazılımı