Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 11:02 Bu haber 495 kez okundu
 
Saygılı sürücülere sertifika
Kuşadası’nda yayaya saygı gösteren sürücülere sertifika verildi.
ASAYİŞ Haberi
Saygılı sürücülere sertifika

AYDIN- Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaya yollarında yayalara yol veren ve saygı gösteren sürücülere polis tarafından 'yayalara duyarlı sürücü' sertifikası veriliyor.

Kuşadası'ndaki sürücülerin yayalara duyarlı davranmasını teşvik etmek amacıyla çalışma başlatıldı. Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Atatürk Bulvarı ve belediye önünde pilot uygulama yapıp, yaya yollarında yayalara yol veren sürücüleri tebrik ederek, 'yayalara duyarlı sürücü' sertifikası verdi. Uygulama vatandaşlar ve sürücüler tarafından ilgiyle karşılandı.

Sürücülere ve yayalara özellikle yaya yollarında daha duyarlı davranmaları konusunda bilgi verildi. Kuşadası Trafik Denetleme Büro Amiri Mehmet Gör, trafikte yayalara karşı duyarlı davranılmasını hedeflediklerini ve bu amaçla uygulamayı hayata geçirdiklerini belirterek, "Çalışma sırasında sürücülere, yayalara özellikle yaya yollarında daha duyarlı davranmaları konusunda da bilgilendirdik. Yayalara yol veren sürücülere hazırladığımız sertifikaları anında veriyoruz. Çok olumlu tepkiler aldık" dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Trafik, Yaya, Sürücü, Şoför
Yorumlar
Haber Yazılımı