Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
04 Kasım 2018 - Pazar 14:52 Bu haber 980 kez okundu
 
Savaş’tan CHP’ye ‘Açık olun’ çağrısı
AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’a “Açık ol” çağrısı yaptı.
SİYASET Haberi
Savaş’tan CHP’ye ‘Açık olun’ çağrısı

Bilgi Koleji

AYDIN- Milletvekili Savaş, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in sosyal medyada yazdıklarının gizlenecek bir tarafı bulunmadığını belirttiği yazılı açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza edilen bu küfürler karşısında kimse sessiz kalmamızı beklemesin. Suç ortada, sosyal medyadaki yazışmalar ve basına yansıyan haberler alenen ortada. Biz de haddini bilmeyene yasalar çerçevesinde gereğini yapıyoruz” dedi.

“CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in hakaretleri karşısında CHP'nin tavrını ve ne yapacağını merak ediyorum, derken tam da bunu kastettim” diyen Savaş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ortada ilçe başkanlarının medyaya delilleriyle yansımış küfür dolu bir sosyal medya paylaşımı var. Ama hiçbiri Efeler CHP İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza yönelik küfür dolu hakaretlerini kınayamadı bile. Hepsi büyük bir telaşla ortaya konan terbiyesizliği meşrulaştırma çabasındalar. Bilinmesini isteriz ortada bir suç var ve biz de gereğini adli merciler üzerinden yapıyoruz.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır'ın bizlere yönelttiği mesnetsiz ithamlara gelince: Sayın Çerçioğlu'na yönelik hakaretler üzerinden bizlere ithamda bulunarak algı operasyonu içerisine giriyor, suçlarını kapatma telaşına düşüyorlar. O konuya da açıklık getirerek, ikircikli tavırlarını bir kez daha kamuoyunun gözleri önüne serelim.

Sayın Çerçioğlu'na edilen hakaretlerde sessiz kaldığım yönünde bir algı operasyonuna girişerek tamamen yalandan ibaret beyanlarda bulundular ve kamuoyunu yine kandırma çabasındalar.

27.08.2018 tarihinde TVden' de Sayın Emin Aydın'ın programında katıldığım canlı yayında açıklamalarda bulundum. Bırakın bir bayana, hiç kimseye küfür edilemez. Bunu asla tasvip etmiyoruz diyerek canlı yayında yaşananları çok açık bir dille kınadım. Bütün bu açıklamalar, bu televizyon programındaki videolarla birlikte kamuoyu ile paylaşılmıştır.

CHP İL YÖNETİMİNE BURADAN AÇIKÇA SORUYORUM:

Savcılığa intikal eden Efeler CHP İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in sosyal medyadaki küfür dolu paylaşımlarını savunuyor musunuz, savunmuyor musunuz? Çıkın bunu açıklayın kadınlarımıza, kızlarımıza. Kamuoyu da olanı biteni, nerede durduğunuzu daha net şekilde görsün.

Kamuoyu ile paylaşılan bu video sonrasında tarafıma yönelttiğiniz haksız ithamlarınızdan dolayı kamuoyu önünde benden ve kamuoyundan açıkça özür dileyecek misiniz dilemeyecek misiniz? Bu küfür dolu paylaşımlardan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Genel Başkanımızdan özür dileyecek misiniz dilemeyecek misiniz?

Buradan açıkça bir kez daha ifade ediyorum. Adliyenin yeri belli, sayın savcının makamı bellidir. Suç varsa bir yerde, başvurulacak makamlar ve kurumlar bellidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Bu kurumlar bütün vatandaşlarımızın hizmetine açık. Niye gitmemişler o dönem savcılığa? Sayın Başkana edilen hakaretleri onlardan daha fazla kınadık, bu işi bile doğru düzgün beceremediler.

GELELİM SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA EDİLEN HAKARET KONUSUNA

Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza edilen bu küfürler karşısında kimse sessiz kalmamızı beklemesin. Suç ortada, sosyal medyadaki yazışmalar ve basına yansıyan haberler alenen ortada. Biz de haddini bilmeyene yasalar çerçevesinde gereğini yapıyoruz. Takkeleri düştü kelleri göründü. Milleti kandırma çabalarından vazgeçsinler artık.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AK Parti, Mustafa Savaş, CHP, Ali Çankır
Yorumlar
Haber Yazılımı