Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 09:45 Bu haber 501 kez okundu
 
Savaş, gazetecileri kutladı
Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Savaş, gazetecileri kutladı

AYDIN- Milletvekili Savaş, demokrasinin, çağdaşlığın, kalkınmanın ve aydınlanmanın en önemli yapı taşlarından birisinin medya ve basın kuruluşları olduğunu belirtti mesajında şunları söyledi:

“İçerisinde bulunduğumuz yüzyılda enformasyon faaliyetleri, dezenformasyon sürecinin en büyük rakibi olmuş, doğru bilginin halka en hızlı şekilde ulaşması, bundan dolayı çok daha önemli bir durum haline gelmiştir.

Bu hizmetin ne denli önemli olduğu 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında çok açık şekilde hissedilmiş ve bu mücadele o gece bir kez daha kendisini göstermiştir.

Demokrasi düşmanı kirli zihinler ve kanlı eller, 15 Temmuz gecesi işgal etmeye çalıştıkları basın ve medya kuruluşlarıyla, halkın doğru bilgilere ulaşmasını engellemeye çalıştılarsa da bu amaçları aziz milletimizin girişimleriyle, basın ve medya kuruluşlarımızın onurlu temsilcilerinin dik duruşlarıyla başarısız olmuştur.

Bu nedenle medya ve basın emekçilerimiz, demokrasi mücadelesindeki bir diğer kahraman gazilerimizdir.

Bugün de saygıdeğer basın mensuplarımız aynı azim ve fedakarlıkla, tarafsız, ilkeli ve doğru yayıncılıkla ülkemizin demokratik ve tam bağımsız gelişimine katkılarını sürdürmektedirler.

Bu vesileyle bu mücadelenin neferleri durumundaki basın ve medya emekçilerimizin

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Mustafa Savaş, Ak Parti, Gazeteciler günü
Yorumlar
Haber Yazılımı