Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
30 Ocak 2019 - Çarşamba 13:40 Bu haber 2060 kez okundu
 
Satranç Şampiyonası’ndan gururla döndüler
Antalya'da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda Aydın İlimiz sporcularından Nehir Yurt ile Çağan Erdem Bektaş Milli Takım Havuzu’na girmeye hak kazandıkları bildirildi.
SPOR Haberi
Satranç Şampiyonası’ndan gururla döndüler

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, satrançta Türkiye’nin şampiyonları belli oldu. Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından 7'den 77'ye her yaş grubundan toplam 2 bin 636 sporcunun bir hafta boyunca büyük bir heyecan ve dostluk içinde hamle yaptığı 2019 Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları’nda büyük yarış bugün sona erdi ve 26 kategoride ‘Türkiye Şampiyonları’ belli oldu. Şampiyonada, küçükler ve yıldızlarda toplam 220 sporcu milli takım havuzuna girdi. Sporcular, aileler, antrenörler, görevliler ile birlikte 7 bin kişilik bir katılım oldu.

Antalya Belek’te 19-26 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen büyük Türkiye buluşması sonunda Küçükler'den 144, Yıldızlar'dan 76 olmak üzere toplam 220 sporcu milli takım havuzuna girmeye hak kazandı.

Antalya'da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda Aydın İlimiz sporcularından Nehir Yurt, 9 Yaş Kızlar Kategorisi’nde 4. ile eş puanlı olarak Türkiye 6.’sı ve Çağan Erdem Bektaş, 12 Yaş Genel Kategori’de 4. ile eş puanlı olarak Türkiye 7. si olarak Ulusal Takım (Milli Takım) Havuzu’na girmeye hak kazandılar.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Satranç Türkiye Şampiyonası, Nehir Yurt, Çağan Erdem Bektaş
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Satranç Şampiyonası’ndan gururla döndüler
Satranç Şampiyonası’ndan gururla döndüler
Yorumlar
Haber Yazılımı