İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Özlem sona eriyor
Benzinde indirim
Haber Detayı
21 Mayıs 2015 - Perşembe 22:39 Bu haber 865 kez okundu
 
'Satın Al' butonu geliyor
İnternet devi Google, çok yakında arama sonuçlarına 'Satın Al' butonu ekleyecek.
BİLİM Haberi
'Satın Al' butonu geliyor

Google'a yakın kaynaklara göre online satış sayfalarının listelendiği arama sonuçlarına "satın al" tuşu ekleyecek. Bu yeni özelliğin, küçük ekranlı cihazlarda online satışı kolaylaştırmaya yönelik olduğu belirtiliyor.
Yine aynı kaynaklara göre Google'ın "satın al" tuşundaki öncelikli amacın akıllı telefon ve mini tabletler gibi çevrimiçi satın alma işlemini gerçekleştirmenin zor olduğu cihazlarda süreci kolaylaştırmak olduğu yönünde. Google'ın bu hamlesi Amazon, eBay gibi online satış yapan büyük siteler için yeni bir alternatif sunsa da, bu tür markaların müşteri ile bağını koparması açısından sakıncalı olabileceği dile getiriliyor. Çünkü, Google'ın "satın al" tuşu ile gerçekleştirilecek işlemler tamamen Google tarafından üstleniliyor.
Kullanıcıların Google arama sonuçlarında "satın al" bağlantısına tıklaması halinde bir başka Google sayfasına yönlendirileceği ve işlemin Google üzerinden gerçekleştirileceği iddialar arasında. Ayrıca, Google'ın satın alma bilgilerini sonraki satın alımlar için saklayacağı ve tüketicileri kendi satın alma sistemine yönlendireceği öne sürülüyor. Bakalım Google'ın yeni sistemi hakkındaki iddialar gerçek olacak mı?

Kaynak: (Yeni Ufuk) - Aydın Yeni Ufuk Gazetesi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Google
Yorumlar
Haber Yazılımı