Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 18:35 Bu haber 1694 kez okundu
 
Salih Demir'den saldırı açıklaması
Didim’de Yaşayan Salih Demir, Efeler Mahallesi’ndeki bir restorantta arkadaşıyla yemek yerken, Didim Belediyesi Meclis Üyesi Eczacı İbrahim Eray tarafından saldırıya uğraya uğradığını iddia etti.
GENEL Haberi
Salih Demir'den saldırı açıklaması

AYDIN- Bir arkadaşının fesbookta yaptığı paylaşımının altına yaptığı yorumdan dolayı saldırıya uğradığını açıklayan Salih demir şu ifadeleri kullandı:

‘’Bilindiği gibi Efeler mahallesinde ilçemizin saygın bir restoranında bir arkadaşımla yemek yerken Didim Belediyesi Meclis Üyesi Eczacı İbrahim Eray tarafından saldırıya uğradım.

Sebebi, Facebook sayfasında bir arkadaşın paylaşımının altına yaptığım yorum. Bu yorum hala duruyor. İsteyen herkes görebilir. Ne arkadaşımın paylaşımında, ne de benim yorumumda şehir eşkıyalığına çıkan İbrahim Eray’ın adı geçmiyor.

Bu yorumu okuyup kendi üzerine alınan Didim Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Eczacı İbrahim Eray beni telefonla arayarak önce kendisini Fatih Ürek olarak tanıttı, şaka yapıyor arkadaşlar diyerek bir daha sorduğumda ‘Evet ben Fatih Ürek, yazmışsın o’ diyerek beni tehdit ederek sert bir üslupla huzurunuzda ağzıma alamayacağım bir takım sözler sarf etti. Yetmedi ‘neredesin, yerini söyle gelip sana gününü göstereyim’ yollu tehditte bulundu. Ben çekinecek bir şeyimin olmadığını, belki de bir yanlış anlaşılma varsa giderileceğini düşünerek arkadaşımla yemek yediğim yeri belirtmekte sakınca görmedim.

Ayrıca Eczacı İbrahim ile beş yıldır konuşmuyorum. Telefonu da kayıtlı değildi.

Değerli basın mensupları!

Değerli Didimli hemşerilerim!

İbrahim Eray yemek yediğim yere gelerek bana önce yumruk atmaya kalktı, ardından silah çekti. Bütün bu olup bitenler telefon ve kamera kayıtlarında mevcuttur. Şahitli, ispatlıdır.

Kendisinin aslı astarı olmayan bir gerekçeyle bana bu saldırıyı düzenlemesini, onun uyuşturucu kullanmasına, girdiği bir takım yolsuzlukların ortaya çıkacağına ve bir daha meclis üyesi olarak gösterilemeyeceğine bağlayanlar var. Ben bunlar üzerine bir yorumda bulunmak istemiyorum.

Ama bu vesileyle bazı şeyleri açıklamam gerekiyor. Açıklayacağım şeyler, hem kendi onurlu duruşumun, hem de Didim’e ve Didim halkına karşı sorumluluğumun bir gereğidir.

Nedir bunlar:

Ben gazete yazılarımla Didim Belediye Başkanı’nı çevresindeki İbrahim Eray gibi kişiler yüzünden çok eleştirdim. Ne yazık ki Belediye Başkanı’nı eleştirirken onun yanında yer almayanlar, kendilerine yönelik bir şey htiklerinde daha doğusu buluttan nem kapmayla nerdeyse şehri kana bulamaya kalkışabiliyorlar. Didim’e yazık değil mi? Belediyede böyle bir şahsın bizi temsil ediyor olması ayıp değil mi, dahası gönül verdiğim, hayatımın anlamı saydığım CHP bu gibi savruk, sapık ve saldırgan kimselerle temsil edilebilir mi? Kaldı ki İbrahim Eray, yalnız değil, bunlar grup, bu grupta meclis üyelerinden, Cemevi’ni basamak yapmaya kalkan rant çevrelerinden kimlerin olduğunu pek çoğunuz biliyorsunuz aslında. Mevcut CHP ilçe başkanının bu işin neresinde olduğunu, kapağı AKP’ye atan eski bir parti yetkilisinin talimatıyla davranıp davranmadığını sizlerin yorumuna bırakıyorum. Tam da bu nedenle Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın bu çevrelerle nasıl kuşatıldığını, nasıl yalnız kaldığını ve yine bu nedenle onu yalnız bırakmamamız gerektiğini söylemek istiyorum.

CHP’nin aklını başına toplaması lazım. Böyle insanların partiyi ele geçirmesine, belediye başkanının kuşatmasına izin vermemesi lazım. Ama bu olaylar açık seçik ortaya koydu ki CHP hem üzerine düşeni derhal yapmalıdır, hem de Didim halkından ve bizlerden özür dilemelidir.’’

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Salih Demir, İbrahim Eray
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Salih Demir'den saldırı açıklaması
Salih Demir'den saldırı açıklaması
Yorumlar
Haber Yazılımı