Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 20:39 Bu haber 1364 kez okundu
 
Sakız koçlarının verimi üreticilerin yüzünü güldürdü
Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Kırsal Kalkınma Projeleri’nin başarıyla uygulandığı bildirildi.
EKONOMİ Haberi
Sakız koçlarının verimi üreticilerin yüzünü güldürdü

Bilgi Koleji

AYDIN- Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Koçarlı'daki çiftlikte yetiştirilip geçen yıl ocak ayında dağıtılmaya başlanan sakız koçlarının ve koçların dahil edildiği sürülerin durumlarının, Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimleri tarafından kontrol edildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, Sakız koçlarının sürülerine katılmasıyla birlikte ikiz doğum oranının arttığını söyleyen üreticilerin yüzünün güldüğü belirtildi.

Sakız koçlarının ilk yavrularının dünyaya gelmeye başlamasıyla birlikte başlanan üretici ziyaretlerinde hem dağıtılan koçların durumları kontrol edildi hem de üreticilerin talepleri dinlendi.

Üreticiler Başkan Çerçioğlu'na Teşekkür Ediyor

Kaliteli bir koçun fiyatının yüksek olmasından dolayı satın alamadıklarını, Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu koç desteğinden çok memnun olduklarını belirten üreticiler, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ettiler. Üreticiler, sakız koçlarının kuzularına talebin yüksek olduğunu, bunun da satış fiyatına yansıyarak daha fazla kazandırdığını belirttiler.

Kendilerine verilen destekten dolayı çok memnun olduğunu belirten üreticilere ziyaretlerde koyun besleme ve temel hastalıklar hakkında da bilgi verildi.

2018 başında Koçarlı ilçesinde ikamet eden 20 baş ve üzeri koyuna sahip tüm üreticilerin sakız koçu talepleri yerine getirilmiş, daha sonra destek genişletilerek Aydın'ın 17 ilçesindeki üreticilerin koç taleplerini yerine getirilmeye başlanmıştı.

Başkan Çerçioğlu: Deneyimlerimizi paylaşmaya hazırız

Üreticilere bol kazançlar dileyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanız Özlem Çerçioğlu "Aydın'da hayvancılığı geliştirmek için uyguladığımız projelerden birisinin daha meyvelerini almaya başladık. Gördük ki dağıttığımız sakız koçlarının verimliliği üreticimize daha fazla kazandırıyor. Hem üreticilerimiz kazanıyor, hem de Türkiye kazanıyor. Biz de bunu gördükçe mutlu oluyoruz" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi'nin çiftliğinde yetiştirilen sakız koçlarının Aydın genelindeki koyunculuk işletmelerine desteklemelerin devam ettiğini belirten başkan Çerçioğlu, "Uyguladığımız projelerde günü kurtarmayı değil devamlılığı esas alıyoruz. Her zaman söylediğim gibi, hayvancılığı geliştirmek için uyguladığımız birbirinden başarılı projelerimizden edindiğimiz deneyimi, hayvancılığı geliştirmeye niyeti olan bütün kurumlarla paylaşmaya hazırız" dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Sakız koçları, Özlem Çerçioğlu, Üretici, Büyükşehir Belediyes
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sakız koçlarının verimi üreticilerin yüzünü güldürdü
Sakız koçlarının verimi üreticilerin yüzünü güldürdü
Sakız koçlarının verimi üreticilerin yüzünü güldürdü
Sakız koçlarının verimi üreticilerin yüzünü güldürdü
Yorumlar
Haber Yazılımı