Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 18:40 Bu haber 1782 kez okundu
 
Şair Soyuer'e vefa
Şair Halil Soyuer, memleketi olan Balıkesir'in Havran ilçesinde şiirleriyle yaşatılıyor.
KÜLTÜR Haberi
Şair Soyuer'e vefa

Rıdvan Eşin

Halil Soyuer’in oğlu Emrah Soyuer ve torunu Efekan Soyuer, geçen ay ilçeye gelerek, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’u makamında ziyaret etmiş, üzerinde “Havran’ım” şiirinin yazılı olduğu mermeri Ersoy’a teslim ederek, bunun uygun bir caddeye konulmasını istemişti. Başkan Emin Ersoy, mermer kitabeyi şair Halil Soyuer'in sağlığında adının verildiği caddeye koydurdu.
Başkan Emin Ersoy, “Emrah bey, babasını yeni nesillere tanıtmak için, memleketi Havran'da bir cadde üzerine mermer kitabe konulması yönünde ricada bulundu.

Bizler de en uygun yer olarak Halil Soyuer'in sağlığında adının verildiği caddeyi münasip gördük. İlçemizin en işlek caddelerinden olan Halil Soyuer Caddesi'nde PTT ve bankalar bulunmakta. Şiiri vatandaşlarımızın dikkatli bir şekilde okuduklarını zaman zaman görüyorum. Halil Hocamız sağlığında ilçemizin tanıtımı için elinden gelen çabayı sarf etti. Şimdi sıra bizde. Halil Hocamızın şiirlerini yeni nesillere aktarmalıyız. Hocamızın şiir kitabından bir şiiri her akşam mesai sonrası okuyorum. Şiirler yoğun iş temposu sonrasında beni dinlendiriyor. Nur içinde yatsın” dedi.

Kaynak: () - Yeni Şafak Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Şair, Soyuer, vefa
Yorumlar
Haber Yazılımı