Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 16:23 Bu haber 791 kez okundu
 
‘Sahi neydi tarafsız yargı?’
Danıştay Üyesi Aysel Demirel’in Twitter hesabından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye yönelik paylaşımına kamuoyundan tepkiler yükselirken, Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt’tan, “Sahi neydi tarafsız yargı?” açıklaması geldi.
GÜNCEL Haberi
‘Sahi neydi tarafsız yargı?’

Bilgi Koleji

AYDIN- Sosyal medya Facebook hesabından yüksek yargı organı üyesi Aysel Demirel’in paylaşım kupürünü de paylaşarak açıklama yapan Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, “Danıştay üyesi hakimlere açıktan siyaset yapmak serbest mi? Sahi, neydi tarafsız yargı? Hukuki konularda dahi en küçük bir eleştiri yaptığımızda, biz avukatlara "cübbenizi çıkarıp öyle konuşun" diyenler, ağzını açtığı anda sürülen hakimler ve savcılar için bir cümle bile kurmayanlar; var mı bu tarafsız ve bağımsız hakime bir diyeceğiniz?” diye sordu.

Başkan Bozkurt, “Bu tweet, gelen tepkiler üzerine az önce Danıştay Hakimi tarafından silinmiştir. Silmekle unutturulabilecek bir tweet olsaydı keşke. Keşke hiç atılmasaydı” dedi.

Danıştay Üyesi Aysel Demirel, Twitter hesabından, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye yönelik bir paylaşımda bulundu. Demirel, "Muharrem İnce zihniyetindekilerin yaşattıklarını unutmadık, unutmayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından 2014'te Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliğine atanan, ardından Danıştay üyesi olan Aysel Demirel, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi hedef aldı.

İnce'nin türbanla ilgili açıklamalarını eleştiren Demirel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Evet çok şükür başörtüsü mesele olmaktan çıkmıştır bugün gizlemeye çalıştığınız gerçek niyet ve çabalarınıza rağmen. Muharrem İnce zihniyetindekilerin yaşattıklarını unutmadık unutmayacağız" ifadesini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Aydın Barosu, Gökhan Bozkurt, Aysel Demirel, Danıştay
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
‘Sahi neydi tarafsız yargı?’
‘Sahi neydi tarafsız yargı?’
Yorumlar
Haber Yazılımı