Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 13:34 Bu haber 1000 kez okundu
 
Sağun, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı
İletişim Başkanlığı Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun, bir mesaj yayınlayarak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
GÜNCEL Haberi
Sağun, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Bilgi Koleji

AYDIN- Mesajında, “Değerli gazetecilerimizin 2019 yılında daha güzel şartlarda çalışmalarını umut ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutlar, çalışmalarında başarılar diler, ebediyete intikal eden gazetecilere de Allah’tan rahmet dilerim” diyen Sağun, şunları söyledi:

“Demokrasi için vazgeçilmez unsur olan ve 4. güç olarak anılan medyanın en temel öğesi gazetecidir. Gazeteci, esas işi habercilik olan kişidir. Gazeteciliğin, haber malzemesi sayılan bilgilerin toplanması, yazılması, düzenlenmesi ve dağıtılmasını içeren bir işlem olduğu düşünülürse gazeteci; erişmek istediği kitle için en önemli diye nitelendirdiği bilgileri toplayarak, haber haline getiren ve toplumun bilgi almasını sağlayarak kişileri düşünmeye sevk eden meslek mensubudur.

Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteciler, günümüzde ağır çalışma şartları içerisinde mesleklerini icra etmeye çalışmaktadırlar.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Sezgin Sağun, Çalışan Gazeteciler Günü
Yorumlar
Haber Yazılımı