Haber Detayı
06 Ağustos 2017 - Pazar 12:46 Bu haber 646 kez okundu
 
Sağlıkta personel eğitimi sürüyor
Aydın’da “Yenidoğan İşitme Tarama Uygulayıcı Eğitimi” düzenlendi
SAĞLIK Haberi
Sağlıkta personel eğitimi sürüyor

AYDIN- Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Adnan Menderes Üniversitesi Başhekimliği’nin işbirliği ile “Yenidoğan İşitme Tarama Uygulayıcı Eğitimi” düzenlendi.

ADÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Ana bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. H.Sema Başak ve Doç. Dr. Ceren Günel, Halk Sağlığı Müdürlüğü ÇEKÜS Hizmetleri Birimi’nde görev yapan Dr. Muazzez Meydan ve Ebe Neşe Çaktü eğitimci olarak katıldı. ADÜ Uygulama Araştırma Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitimde kamu, özel ve üniversite hastanelerindeki Yenidoğan işitme Tarama Üniteleri’nde görev yapan 20 yardımcı personel kursu başarı ile tamamlayarak katılım belgesi almaya hak kazandı.

Düzenlenen eğitim ile Yenidoğan İşitme Tarama Programı kapsamında işitme kaybıyla doğan ya da doğum sonrası dönemde işitme kaybı ortaya çıkan çocuklarda, işitme kaybının çocuğun gelişimini etkilemeden psikolojik ve sosyal açıdan sağlıklı bir birey olarak toplumdaki yerini almasını sağlayacak şekilde erkenden saptanması ve bu konuda sağlık personelinin ve toplumun bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Sağlık, Yenidoğan işitme, tarama uygulama eğitimi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sağlıkta personel eğitimi sürüyor
Sağlıkta personel eğitimi sürüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı