Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 18:16 Bu haber 5012 kez okundu
 
Sağlık-Sen 2019 İl Divan Toplantısını yaptı
Sağlık-Sen Aydın Divanı Genel Başkan Semih Durmuş'un da katılımıyla toplandı
GENEL Haberi
Sağlık-Sen 2019 İl Divan Toplantısını yaptı

AYDIN- Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Şemsettin Karadoğani, Yusuf Dural, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Zafer Caner, İstanbul Üniversiteler Şube Başkanı İsmail Çor, Kütahya Şube Başkanı Ahmet Demirsöz, Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül, Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarıoğlu, İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Erdal Bolata, Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Kocaoğlu, Bursa Üniversiteler Şube Başkanı Eser Yıldırım, Aydın Memur- Sen İl Başkanı Ali Aygül Aydın Sağlık-Sen Şube Başkanı A. Baki Karaer ve Sağlık-Sen Üyeleri katıldı.

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Karaer sözlerine, “Genel Başkanım, Çok değerli Genel Başkan Yardımcılarım, Divan toplantımıza katılmak için Çevre İllerimizden gelen Şube başkanı kardeşlerim, Memur sen il temsilcimiz, Memur-Sen’imize bağlı hizmet kollarının değerli şube başkanları, en uç noktalarda özverili çalışmalarıyla bizleri temsil eden İşyeri temsilcilerimiz ve değerli delegasyonumuz, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum,  2019 yılı İl Divan Toplantımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz” diyerek sözlerine başladı.

 “SENDİKAMIZ HER DAİM DEVLETİN VE MİLLETİN YANINDADIR”

Başkan Karaer, “Milletçe birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, sendikamızın her daim devletinin ve milletinin çıkarları doğrultusunda, üyelerimizin hak ve menfaatlerini en iyi şekilde temsil etme gayreti içinde olduğu aşikardır.

Memur- Sen’imizin de Sağlık-Sen’imizin de birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin en muteber şekilde yaşandığı teşkilatlar haline gelmesi sizlerin feraseti ve samimiyeti sayesinde olmuştur. Camiamız için inşallah yarın; bugünden daha aydınlık olacaktır. Bu kutsal davanın neferleri, siz Sağlık-Sen ailesinin çabaları ile daha da güçleneceğiz.

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı olarak Sağlık alanında ilimizde yaşanan sorunları Genel Merkez Yöneticilerimizle birlikte her platformda dile getiriyoruz. Genel Başkanımız çalışanlarımızın sorunlarını bilmekte ve çözüm için mücadele etmektedir. Henüz çözüme kavuşamayan ve önemli gördüğümüz bu sorunlardan en önemlilerinden birkaçını tekrar dile getirmek istiyorum. Çözüme kavuşturulamayan bu sorunlarımızı her platformda dile getirmekten usanmayacağız.

“3600 EK GÖSTERGE, ÇALIŞANLARIMIZIN SABRINI TAŞIRMAKTADIR”

Performansa dayalı ek ödeme sistemindeki adaletsizlikler giderilmelidir. Tüm sağlık çalışanlarının bugün itibari ile aldıkları ücretler beklentilerin çok altındadır. Sağlık çalışanları, batılı ülkelerdeki meslektaşlarıyla kıyaslandığında daha fazla çalışıp daha az ücret almaktadır. Sağlık çalışanlarının maaşları konusunda toplum son derece yanlış yönlendirilmekte, performansa dayalı ve kendi içinde adaletsiz olan sağlıktaki maaş sistemi, sağlık çalışanları arasındaki iş barışını da her geçen gün biraz daha bozmaktadır.

3600 ek gösterge sözünün hala yerine getirilmemiş olması çalışanlarımızın sabrını taşırmaktadır. Çalışma barışını bozmayacak şekilde düzenlenecek olan 3600 ek gösterge sözü, kapsamı genişletilerek biran önce hayata geçirilmelidir. Başta hekim ve hemşire ihtiyacı olmak üzere personel istihdamı artırılmalıdır. Sağlık hizmeti talebinin her geçen gün artmasına rağmen, sağlık personeli ihtiyacının karşılanamaması nedeniyle sağlık çalışanlarının iş yükü artmaktadır.

Dün olduğu gibi bundan sonra da gayretle çalışmaya devam edeceğiz.

Birliğimizin ve beraberliğimizin devamı için elimizden gelen bütün gayreti göstermeye devam edeceğiz.

Kuruluşunun ilk gününden itibaren Milletinin ve Devletinin yanında dimdik duran, Şanlı Türkiye’mizin hedeflerine ulaşması için var gücü ile gayret gösteren SAĞLIK SEN'imize sahip çıkan tüm üyelerimize en derin duygularımla, muhabbetle selam olsun. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin” dedi.

Başkan A. Baki Karaer Son olarak, “sahanın nabzını tutarak sürekli üyelerimizle istişare ediyoruz. Bizler sağlık çalışanları arkadaşlarımızın yüzlerinin gülmesi için ter akıtıyoruz. Sağlık-Sen olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonrada üyelerimizin sorunları için ter akıtmaya devam edeceğiz. Diyerek sözlerini tamamladı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yaptığı konuşmasında,

 

 “SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNANA KADAR BİZLERE RAHAT UYKU YOK”

Bu zamana kadar birçok sorunun çözülmesinde Sağlık-Sen’in imzası var. Biz yapılanlar için teşekkür ediyoruz. Ama çözülmeyi bekleyen sorunlar içinde mücadele ediyoruz. Sağlık çalışanı arkadaşlarımızın en çok mağdur olduğu konu döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizlik. İcap nöbetinden lisans tamamlamaya, nöbet ücretlerinden sözleşmelilere kadro verilmesine ve ek ödemeye kadar birçok sorun çözüm bekliyor. Bu sorunlara çözüm bulunana kadar bizlere rahat uyku yok.

 “YETKİLİLER ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI”

Sağlık çalışanlarına karşı artan şiddet olaylarına değinen Durmuş, yaşanan şiddet olaylarına karşı artık tahammüllerinin kalmadığını belirtti. Durmuş devamında şunları kaydetti: “Bizler milletimizin sıhhati için gece gündüz demeden ter akıtıyoruz. Ama son dönemlerde sağlık çalışanları şiddetle burun buruna. Bu şiddeti önlemek için herkes üzerine düşeni yapmalı. Şiddet olaylarının engellenmesi için bizde üzerimize düşeni yapmaya, diyalog kültürünü ve sağduyuyu zihinlere yerleştirmeye hazırız. Yetkililer şiddet olaylarının önlenmesi için artık üzerine düşeni yapmalı caydırıcı önlemler almalı” Dedi.

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A.Baki Karaer, İl Divan Toplantısına katılan Genel Başkan, Genel Başkan Vekili, Genel Başkan Yardımcıları, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı, İstanbul Üniversiteler Şube Başkanı, Kütahya Şube Başkanı, Bursa Şube Başkanı, Aydın Memur -Sen İl Başkanı, İzmir 1 Nolu Şube Başkanı,  İzmir 2 Nolu Şube Başkanı, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı, Denizli Şube Başkanı, Bursa Üniversiteler Şube Başkanı ve Diyarbakır Şube Başkan’larına Merhum Başbakan Adnan Menderes’in Resmini hediye etti.

 

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Sağlık-Sen, Semih Durmuş, A. Baki Karaer
Yorumlar
Haber Yazılımı