Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 18:33 Bu haber 3401 kez okundu
 
Sağlık Meslek Lisesi Mezunları'na kadro müjdesi
Özel Aydın Kocatürk Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Sadettin Yabaş, 2019 yılında Sağlık Başkanlığı Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği dallarında mezun olan öğrenciler için 6 bin 409 personeli İŞ-KUR vasıtalıyla istihdam edileceği müjdesini verdi.
GENEL Haberi
Sağlık Meslek Lisesi Mezunları'na kadro müjdesi

AYDIN- Mustafa Kocatürk’ün girişimleriyle kurulan 2013/2014 Eğitim Öğretim Yılı'nda faliyete başlayan Sağlık Meslek Lisesi, hemşire, ATT, anestezi dallarında okuyan 205 öğrencisi mezun olmuş, bu öğrencilerin bir kısmı özel ve kamu sağlık kuruluşlarında çalışmaya başlamış, bir kısmının ise yüksek okul ve ön lisans programlarında eğitimlerine devam ettiği bildirildi.

2014/2015 eğitim öğretim yılından itibaren okulun öğrencileri sağlık hizmetleri alanı hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarında eğitim öğretimlerine devam ediyor.

Lisenin 2017/2018 yılında bu alanda okuyan 105 öğrencisi ise mezun olmuştur. Bu öğrenciler Sağlık Bakanlığı’nca 2019 yılından itibaren klinik destek elemanı olarak sağlık kuruluşlarına istihdam edileceği bildirildi. Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu bu karar, okulun binlerce öğrencisinin geleceğe umutla bakmasını sağladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Özel Aydın Kocatürk Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Sadettin Yabaş
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sağlık Meslek Lisesi Mezunları'na kadro müjdesi
Yorumlar
Haber Yazılımı