Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 14:53 Bu haber 1268 kez okundu
 
Sağlık çalışanları bayram ikramiyesi istiyor
Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle sağlık çalışanlarının zor günler geçirdiğini ve Ramazan Bayramı yaklaşırken, kendilerine bayram ikramiyesi ödenmesini istedi.
SAĞLIK Haberi
Sağlık çalışanları bayram ikramiyesi istiyor

AYDIN- Dövizdeki hareketliliğin maaşları düşürdüğünü belirten Başkan Taşkın, ekonomik koşullarının yaklaşan bayramı sevinç içinde geçirmelerini imkânsız kıldığını söyledi.

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, yazılı açıklamasında şunları söyledi:

“Ramazan Bayramı yaklaşırken sağlık çalışanları kara kara düşünüyor.  Çoluk çocuğunu hediye alamayan sağlık çalışanları mutsuz ve bayram sevincini dahi yaşayamıyor. Anadolu Sağlık Sen olarak, kamu çalışanları ve emekliler ile sağlık çalışanlarının durumunun iyileştirilmesi için bugüne kadar pek çok öneride bulunduk. Toplu Sözleşme görüşmelerinden umduğumuzu bulamadık. Büyük hayal kırıklığı yaşadık. Daha önce de açıkladığımız gibi, emeklilere ödenen bayram ikramiyesinin sağlık çalışanlarına da ödenmesini istiyoruz.

Dini ve milli bayramlar, halkımızın huzur bulduğu, yakınları ve komşularıyla mutluluk içinde geçen günlerin sevince dönüştüğü anlamlı günlerdi. Bayramlar, gerginliği, huzursuzluğu giderir. Küslerin barıştığı en anlamlı günlerdir. Bu haliyle de huzur verir, her geçen saniyeyi mutluluğu dönüştürür. Kamu çalışanları ve özellikle zor şartlar altında çalışan sağlık çalışanları bayramlar nedeniyle iş ve işyeri stresinden uzaklaşarak yakınlarıyla huzur bulur. Ancak sağlık çalışanları bugün içinde bulunduğu ekonomik koşulları nedeniyle maalesef huzuru, mutluluğu ve sevinci bir arada yaşayamayacaklar! Sağlık çalışanları bu bayramı nasıl geçireceklerini düşünüyor.

Yüce dinimizin önemli kıstaslarından olan dini bayramlar da vatandaşlarımızın sevindirilmesi gerekir. Bu çerçeve de sağlık çalışanlarına döner sermayeden bayram ikramiyesi verilmesi de, onların ölüm pahasına yaptıkları görevlerinin bir ödülü olacaktır. Sağlık çalışanlarının huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini sağlamak, iş ve işyeriyle ilgili sıkıntı ve streslerini gidererek yüzlerini güldürmeye yetecektir.

Siyasi iradenin, sağlık çalışanlarına ‘bayram ikramiyesi’ adı altında böyle bir uygulama yapması sosyal devlet ilkesinin gereği olarak başta sağlık çalışanlarını sevindirecektir. Ayrıca böyle bir ödemenin yapılmasında Maliye Bakanlığı’ndan izin almaya gerek olmadığı gibi, hiçbir yasal düzenleme gerektirmeyecektir. Sağlık Bakanlığı yayınlayacağı bir genelge ile bunu yapabilir.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Sağlık çalışanları, Necip Taşkın, Bayram, İkramiye
Yorumlar
Haber Yazılımı