Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 10:15 Bu haber 7300 kez okundu
 
Robot yarışları başlıyor
Önceki gün görevine başlayan Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler’in, ilçesinden ‘Uluslararası MEB Robot Yarışması’na katılacak öğrencileri Belediye’nin olanakları ile yolcu ettiği bildirildi.
TEKNOLOJİ Haberi
Robot yarışları başlıyor

Kent Sokakları

AYDIN- Köşk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, Samsun’un Çarşamba ilçesinde düzenlenen 'Uluslararası MEB Robot Yarışması'na 9 robotla katılıyor. 9-12 Nisan tarihlerinde Çarşamba ilçesinde düzenlenecek yarışmaya katılacak öğrencileri yolcu eden Belediye Başkanı Nuri Güler, geleceğin bilim insanları olacak Köşklü öğrencilere başarı diledi.

Yarışmaya 2 endüstriyel robot kol, 2 caretta caretta yumurta toplama robotu, 2 sumo robot, 3 çizgi izleyen robotla katılmak üzere yola çıkan öğrenciler Aydın’ı ve Köşk ilçesini en iyi şekilde temsil edeceklerini belirterek kendilerine destek veren Başkan Güler’e de teşekkür ettiler.

Köşk olarak Ekim 2018’de TÜBİTAK tarafından kabul edilen '4007 Köşk Bilim Şenliği Projesi'ni, Ocak ayı içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edilen 'Bana Dersini Anlat Projesi'ni ve yine 4 Nisan’da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edilen 'Aydın Robotlarını Yarıştırıyor Projesi'ni başarı ile gerçekleştirdiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Karataş, “verimli bir sezon geçiriyoruz. Öğrencilerimiz bilimsel çalışmaların yanında sportif faaliyetlerde de ciddi başarılar elde ediyor. Bu başarıda emeği olan öğrencilerimize, velilerimize ve eğitim camiasında görev alan meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çarşamba’da düzenlenecek yarışma için ulaşım sorunumuzu çözen Köşk Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Köşk, MEB Robot Yarışması, Nuri Güler, TÜBİTAK
Yorumlar
Haber Yazılımı