Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
05 Ocak 2015 - Pazartesi 23:52 Bu haber 706 kez okundu
 
Reflü hastalarına umut ışığı
Bariatrik (Obezite) ve Reflü Cerrahisi Uzmanı Genel Cerrah Op. Dr. Cavit Göktaş’ın laparoskopik gerçekleştirdiği reflü ve mide fıtığı ameliyatı, reflü hastalarına umut ışığı oldu.
TEKNOLOJİ Haberi
Reflü hastalarına umut ışığı

Kent Sokakları

Gelişen teknoloji sayesinde reflü ameliyatını çok kolay bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirten Göktaş, “Reflünün derecesi arttıkça, göğüste yanma, geğirti, bulantı, ağza acı su gelmesi, kusma, öksürük, ses kısıklığı ve kalp ritim bozukluğu şikayetleri görülür. Başta asit düşürücü ilaçlar, semptomları rahatlatsa da, ilerleyen dönemlerde fayda etmez hale gelmektedir. Hastalar sırt üstü yatamaz ve 2-3 yastıkla yatmaya başlar. Bütün bunlar hastanın yemek yemekten korkar hale gelmesine neden olur" dedi.
Ameliyat sonrası hastaların yüzde 90-95’inin ilaca gereksinim duymamaya başladığını söyleyen Op. Dr. Göktaş, şöyle devam etti: "Kısa süre içinde 2-3 yastıkla yatmaktan kurtulup, yemeklerini daha rahat yemeye başlarlar. Hastanın yaşam konforu bir ay içinde hiç hasta olmayan bireyler gibi olmaya başlar. Kısacası reflünün en etken tedavisi laparoskopik nissen ameliyatıdır.”
Uyguladıkları hastalardan olumlu dönüşler aldıklarını belirten Op. Dr. Cavit Göktaş, “Hastalarımıza gerçekleştirmiş olduğumuz reflü ameliyatı sonrası, hastalarımızın kısa sürede şikayetleri kaybolmuştur. Artık daha sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmektedirler” diye konuştu.

Kaynak: () - Yeni Şafak Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Reflü, hasta, umut ışığı
Yorumlar
Haber Yazılımı