Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 14:48 Bu haber 2393 kez okundu
 
Pusula Temel Lisesi topluma hizmet ediyor
Pusulalı gençler Özel Aydın Yaşlı Bakım Merkezi’nde toplam 20 hafta sürecek olan toplum hizmeti çalışmasına gönüllü olarak başladılar.
EĞİTİM Haberi
Pusula Temel Lisesi topluma hizmet ediyor

Bilgi Koleji

AYDIN- Benlik gelişim sürecinde kritik aşamalardan biri olan 12-19 yaş aralığı çocukların kimlik gelişimlerinin en üst seviyede olduğu ve mesleki tercihler için ilk adımların atıldığı dönemdir. Bu dönem de doğru sosyal sorumluluk projeleri, topluma hizmet uygulamaları, öğrencilerin toplumsal problemler konusunda duyarlılığının artmasına yardımcı olur. Problem tespiti, veri toplama, aktiviteler uygulama ve yönetme, değerlendirme ve öğrendiklerini paylaşabilme gibi mesleki hayatlarının her aşamasında kullanmak durumunda oldukları bu becerilerini geliştirme fırsatları elde edeceklerdir.

Topluma hizmet uygulamaları sayesinde, öğrenciler toplumsal problemleri belirleyerek bu problemlerin çözümlendirilmesi sürecini yöneterek toplum içerisinde toplum problemlerine duyarlı birer birey olabilmek için gerekli becerilerini geliştirebilirler.

Pusula Temel Lisesi;10.Sınıf öğrencileri Ezgi Doğan, Sena Kayı, Oğuz Göknil, Nilay Bulut ve Sinem Şahin melekleriyle gurur duyuyor.

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Pusula Temel Lisesi, Ezgi Doğan, Sena Kayı, Oğuz Göknil
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Pusula Temel Lisesi topluma hizmet ediyor
Pusula Temel Lisesi topluma hizmet ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı