301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 11:39 Bu haber 1052 kez okundu
 
Profesörler hastaların ayağına geldi
ADÜ Karacasu MYO kantini hastaneye dönüştü
SAĞLIK Haberi
Profesörler hastaların ayağına geldi

AYDIN- Aydın’da ilk kez Karacasu’da uygulanan proje kapsamında aralarında profesör ve doçentlerin de bulunduğu Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinden gelen 40 kişilik sağlık heyeti engelli ve yaşlı hastaları sağlık kontrolünden geçirdi.

Karacasu Kaymakamlığı ve Adnan Menderes Üniversite (ADÜ) iş birliğinde düzenlenen çalışmada Karacasu’da bulunan yüksekokulun kantini hastaneye dönüştürüldü. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ve Karacasu Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı’nın da yakından takip ettiği çalışmalarda Karacasu merkez ve mahallelerden yüksekokula taşınan 60 hasta tedavi edildi. Gerekli görülen hastalar üniversite hastanesine sevk edildi.  Özellikle yatak yarası olan hastaların yaşadıkları bu sıkıntılar giderilmeye çalışılırken ayrıca diş, göz, fizik tedavi gibi branşlarda hastalar kontrollerden geçirildi.

Yüksekokula gelme durumu olmayan bir hastanın evine gidilerek kontrolleri yapılırken bu ziyarette Rektör Bircan ve Kaymakam Büyüknalçacı da yer aldı. Rektör Bircan üniversitenin yalnızca bilimsel araştırmalar yapan yerler olmadığını bu şekilde sosyal çalışmaları sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti. Yaşlı ve engellilere sağladıkları bu hizmet nedeniyle mutlu olduğunu dile getiren Kaymakam Büyüknalçacı, hastalara acil şifalar diledi. Bu proje kapsamında Buharkent Kaymakamı Cafer Kaymakçı ve Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altınbaş da Karacasu’ya gelerek hastalara moral verdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Karacasu, ADÜ, Cavit Bircan, Güher Sinem Büyüknalçacı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Profesörler hastaların ayağına geldi
Profesörler hastaların ayağına geldi
Profesörler hastaların ayağına geldi
Profesörler hastaların ayağına geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı