Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 12:01 Bu haber 2847 kez okundu
 
Posacı: Okullara 30 milyon ödenek ayrıldı
Posacı, Aydın İlindeki Okul Binalarının güçlendirme çalışmaları hakkında açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
Posacı: Okullara 30 milyon ödenek ayrıldı

Rıdvan Eşin

AYDIN - AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı Aydın ilindeki okulların karot çalışmaları için ilk etapta 30 milyon lira ayrıldığını açıkladı.

Posacı yaptığı açıklamada sözlerini şöyle sürdürdü: “Hafta sonu yapılan CHP İl Kongresi’nde söz alan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne seslenerek; talep edilmesi halinde Aydın İlindeki okulların depreme dayanıklılığını ölçecek karot testlerinin belediyece yapılabileceğini ifade etmiş.

Konuyla alakalı Sayın Başkanı ve Aydın Kamuoyunu bilgilendirmek isterim. Aydın İlindeki okullarımızın tamamına yakınının karot testleri zaten yapılmış olup bu testler neticesinde yaklaşık 160 okul için güçlendirme kararı alınmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığımız Aydın İl Müdürlüğümüz ile koordineli olarak çalışmalarını sürdürmekte olup, güçlendirme çalışmaları için ilimize ilk etapta 30 Milyon TL ödenek ayrılmıştır.

Güçlendirme projeleri tamamlanmakta olan okullarımızın güçlendirme inşaatlarına 2019-2020 eğitim öğretim yılı sonunda aciliyet sırasına göre başlanacak olup ilimizde güçlendirilme gereksinimi olan okul binalarının güçlendirilmesinin iki yıl içinde tamamlanması planlanmaktadır.

Kamuoyumuza saygıyla duyurulur.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Ak Parti, Rıza Posacı, okul
Yorumlar
Haber Yazılımı