Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 17:22 Bu haber 2686 kez okundu
 
POSACI; ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NDAN DERS ALACAĞIZ!
AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan ders almalıyız” dedi.
SİYASET Haberi
POSACI; ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NDAN DERS ALACAĞIZ!

Rıdvan Eşin

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan ders almalıyız” dedi.

Milletvekili Rıza Posacı partisinin Germencik İlçe Kongresinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ve üstü kapalı parti içi yaşananları eleştirdi.

Posacı, “Malumunuz uzun yıllardır delegeline yaptığım Efeler ilçemizin kongresini yaptık.

Efeleri ben her zaman kendi ilçem olarak hitap ediyorum. Bizim doğduğumuz ve büyüdüğümüz ilçemiz, yani ‘tapulu arazimize GECE KONDU yaptırmayız’ özellikle bunu ifade etmek istiyorum. Çünkü Efeler ilçemizde benim 300-500 yıllık mezar taşım var. Kongre yaptığımız mekan biraz dar ve küçük olduğu için konuşmamı kısa kestim.  Oradaki tema şuydu,  ‘kim ne oyun kurarsa kursun, Allahın adaleti tecelli eder’. 1988 yılında askerden geldim, 1989 yılında siyasete başladım. Çok senaryolar gördüm, çok oyunlar gördüm, çok hayaller duydum masalarda ama Allahın adaleti hep gerçek oldu, ilahi sonuç değişmedi.

      

BİZ SAVAŞTA DEĞİLİZ ARKADAŞLAR!

O dönemlerde bir siyasi büyüğüm derdi ki, ‘ oyun hile savaşta olur’ ama biz savaşta değiliz, biz aynı cenahta, aynı gemideyiz. Rekabet olacaktır makul çerçeve içerisinde rekabeti yapacağız. Ama oyunu kurallarına göre oynayacağız, birbirimizi kırmadan, yormadan ve üzmeden. Kim bir adım önde olacaksa olacak, buradaki oyun şu, muhakkak birbirimizi kırmadan. Sonuçta hedefimiz belli, hedefimiz Aydın Büyükşehir! Ve şu anda iş yapmadan ve iş yapıyormuş gibi davranan büyükşehir var.

EV SAHİBİ OLARAK PEK DOKUNMADIM!

Efeler kongremizde ev sahibi olarak pek dokunmadım, hadi merkezden pek uğraşmayalım onunla dedim.  Fakat bugün biraz bahsedelim, muhterem hanımefendi ‘sırça saraydan çıkmayarak’ bana göre bir doktora konusudur  ‘iş yapmadan seçim alma yöntemi nedir’ diye bu konuda tarihe geçecektir kendisi.

Yani olmayan işlerle ‘vaat etme konusunda ders alacağız’ biz Özlem hanımdan.

İnşallah bir araya geliriz Sayın Vekilim Mustafa Bey randevu talebinde bulundu. Eğer davet gelirse ki zannetmiyorum kendisine soracağım ‘sen bu işleri nasıl yapıyorsun’ diye, bizlerle aynı masada oturup iş yapacağını zannetmem” dedi.

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Rıza Posacı, Özlem Çerçioğlu, gece kondu, pandemi
Yorumlar
Haber Yazılımı