Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 17:12 Bu haber 1941 kez okundu
 
Polisler kan bağışında bulundu
Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü ve polis haftası dolayısıyla Aydın’da görev yapan polislerin Kızılay’a kan bağışında bulunduğu bildirildi.
GENEL Haberi
Polisler kan bağışında bulundu

AYDIN- Edinilen bilgiye göre, Aydın Polis Evi’nde gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğinde konuşan Aydın İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, şunları söyledi:

“Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle can ve kan dostumuz Kızılay ile birlikte gönüllü kan verme etkinliği düzenledik. Polisimiz görevini yaparken zaman zaman meydana gelen olaylarda polisin de kana ihtiyacı oluyor.

Hem bu ihtiyacın karşılanması hem de kurumsal işbirliğinin artması babında Kızılay’la bir kardeş gibiyiz. Kızılay Türkiye ve Aydın için önemli bir kurum. Bizde bu kurumsal birlikteliği arttırıcı etkinlikleri zaman zaman düzenliyoruz. Yılda iki veya üç sefer kan bağışı etkinliği düzenlediğimiz oluyor. Kızılay’a bize verdiği değer için teşekkür ediyorum.”

Aydın Kızılay Müdürü Dr. Rıdvan Şenol ise, “Hastanemizde kan stoku varsa biz hayat kurtarabiliyoruz. Çünkü alınan kanın bir hastaya verilecek düzeye gelmesi yapılan işlemler 7-8 saat sürüyor. Yani hastane stoku ne kadar iyiyse kan yüzünden hayatlar yok olmamış olur. Aydın’da bizim kan merkezlerinde düzenli gelen bağışlarımız var. Ben böyle bir örnek davranışta bulundukları için tüm emniyet mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Polis Teşkilatı, kan bağışı, Kızılay
Yorumlar
Haber Yazılımı