Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 11:57 Bu haber 626 kez okundu
 
Plajlar yaza hazırlanıyor
2017 yılı yaz sezonu başında sahil yerlerinin düzenleme ve tasarrufu Turizm Bakanlığı’na verilen taahhüt doğrultusunda Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne geçmişti.
GENEL Haberi
Plajlar yaza hazırlanıyor

Bilgi Koleji

AYDIN -  Kuşadası’nda Sevgi Yolu Plajı geçen yıl yapılan düzenlemelerin ardından Başkan Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla bu yıl da Ada Beyaz Evler’den Sevgi Plajı’nın oraya kadar düzenleniyor.

Aydın'ın Büyükşehir olmasının ardından 3 yıldır tartışma konusu olan Kuşadası'ndaki sahillerindeki plajların işletmesi, 3 yıldır yürütülen hukuki sürecin ardından 2017 yaz sezonunda Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Bundan sonra çalışmalarını vatandaşların çıkarları doğrultusunda hızlandıran Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sevgi Plajı’nı düzenledikten sonra 2018 yazına Ada Beyaz Evler’den Sevgi Plajı’nın oraya kadar olan bölgeyi hazırlıyor.

2018 yazına muhteşem projelerle hazırlanan Aydın Büyükşehir Belediyesi önce Halk Plajlarının bakım ve düzenlemesine başladı. Bisiklet yolu ve yürüyüş yolu şimdiden vatandaşların hizmetine sunuldu. Modern asfalt kaplama üzerine desen ve boyama yapılarak konforlu bir tartan alan hazırlandı. Duvarlar üzerine 50 cm yüksekliğinde banklar konuldu. Ayrıca plajlarda bulunan eski şezlong ve şemsiyeleri değiştirildi. Büfe, cankurtaran kuleleri, tuvalet, duş ve soyunma kabinlerinin plaja kurulmasıyla yeni sezona hazırlanılıyor.

Halk memnun

Çalışmaların yapıldığı Beyaz Evler sakinleri, “Biz burada tatilciyiz. Büyükşehir’in iki yıldır sahillerimize yapmış olduğu hizmet bizleri şaşırtıyor. Çünkü böyle hizmet görmeye alışık değiliz” diye konuşarak Başkan Çerçioğlu’nun hizmetlerini takdirle karşıladıklarını söyledi. Site Sakinleri, ”Özlem Başkan’ımız ile birlikte harika hizmetlere şahit oluyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin eli değmeden önce sahiller bakımsız ve kirliydi. Büfeler yoktu, duşa kabin, tuvalet imkanları yetersizdi. Yol yürünemeyecek hale gelmişti. Düşenler dahi oluyordu. Şimdi ise yollarımız yatak gibi dümdüz oldu. Özlem Hanım’ın eli değdikten sonra sahillerimiz de bir düzenleme bir temizlik oldu. Çalışmalar hala devam ediyor. İlk başta moralimiz bozulmuştu. Nasıl bir çalışma yürütülecek diye ama sonucu gerçekten mükemmel olacak. Bizim Topuklu Efemiz her yaptığı ile muhteşem biri sonsuz teşekkür ediyoruz“ şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Büyükşehir, Kuşadası, Özlem Çerçioğlu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Plajlar yaza hazırlanıyor
Plajlar yaza hazırlanıyor
Plajlar yaza hazırlanıyor
Plajlar yaza hazırlanıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı