Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 17:46 Bu haber 638 kez okundu
 
Pehlivan, MHP Teşkilatını bilgilendirdi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, partisinin Aydın İl İstişare Toplantısı’nda, İzmir'de yapılan "24 Haziran Yeni Bir Doğuş" Bölge İstişare Toplantısı sonuçlarıyla ilgili bilgiler verdi.
SİYASET Haberi
Pehlivan, MHP Teşkilatını bilgilendirdi

Bilgi Koleji

AYDIN- Toplantı sonuçlarını teşkilatları ile paylaşan Başkan Pehlivan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gelecek yüzyılların teminatıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, devlet çarkının pürüzsüz dönmesine, bürokratik oligarşinin kökünden bitmesine, kararların tesirli ve verimli şekilde alınmasına hizmet edecektir” dedi. Yeni sistemle ilgili bilgiler de veren Başkan Pehlivan, şunları söyledi:

“Yeni sistemle birlikte kuvvetler ayrımı daha da netleşecek ve güçlenecektir. Yargı bağımsız ve tarafsız, Yasama daha güçlü ve yürütmenin vesayetinden uzak, Yürütme ise daha aktif ve seri hale gelecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türk milletinin irade ve istikbalidir.24 Haziranla birlikte yeni sistem tam olarak devreye alınacaktır. Biz de buna destek vereceğiz, kurum ve kurallarıyla yerleşmesine Aydın teşkilâtlarımız olarak en üst düzey katkıyı sunacağız.”

Seçim çalışmaları sırasında hemşehrilerinin ilgisi ve misafirperverliği için teşekkür eden MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, “Hemşerilerimizin gönlü bizimle. Uzattığımız eller boş kalmıyor. Çaldığımız kapılar sonuna kadar açılıyor. Gece gündüz çalışan arkadaşlarımızın enerjisi işte bu sevgi. Bizlerin yorgunluğunu alan işte bu büyük ilgi. Sağ olsunlar. 24 Haziranda Cumhur ittifakına ve MHP sine verecekleri yüksek destekten eminiz. Milliyetçi-Ülkücü Hareket, gönüldaşlarıyla, sevdalılarıyla, ülküdaşlarıyla, Türk milletiyle, siyasi partisi ne olursa olsun, oy veren vermeyen milyonlarca kardeşiyle bir ve beraberdir. Bunu karartmaya hiçbir çapsız ve çamur zihniyetin ömrü yetmeyecektir” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, MHP, Burak Pehlivan, İstişare toplantısı
Yorumlar
Haber Yazılımı