Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
03 Şubat 2019 - Pazar 12:44 Bu haber 1760 kez okundu
 
Pehlivan, Atatürk'ün Aydın’a gelişinin yıldönümünü kutladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin yıldönümünü yayınladığı bir mesajla kutladı.
SİYASET Haberi
Pehlivan, Atatürk'ün Aydın’a gelişinin yıldönümünü kutladı

Bilgi Koleji

AYDIN- Başkan Pehlivan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Aydın'ımızı ziyaretini kutluyoruz” diye başladığı mesajını şöyle sürdürdü:

“Mustafa Kemal Atatürk'ümüz yaşamı boyunca Aydın İli ve ilçelerine dört kez ziyarette bulunmuştur.  Nazilli’de açılışını yaptığı Sümerbank Basma Fabrikası hem Nazilli’de hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal ve ekonomik yapısında büyük değişimler yaratan bir etki bırakmıştır.

Bugün için görevimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, birliğini ve bütünlüğünü güçlenerek korumak, Milli çıkarlarımızı en üst düzeyde çıkarmak, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına dayalı demokrasimizi daha ileri bir seviyeye taşımak, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden bölgemizde ve dünyada gelişmiş ülkeler seviyesini aşmaktır. Kahraman Aydınlıların Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına gösterdiği sevgi ve milli mücadeleye efelerimizin verdiği destek; vatan ve Türk Milleti’ne sadakatlerinin ve bağımsız yaşama arzusunun sonucudur.

Bu düşüncelerle, Aydın’a gelişinin 88 inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmetle, saygıyla anıyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, MHP, Burak Pehlivan, Atatürk,
Yorumlar
Haber Yazılımı