Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 18:21 Bu haber 689 kez okundu
 
Parkı kütüphaneye çevirdiler
Aydın'ın Efeler ilçesinde bulunan Tataristan Bugulma Parkı’nda buluşan gencinden yaşlısına onlarca kişi, kitap okuyarak okuma bilincine dikkat çekti.
KÜLTÜR Haberi
Parkı kütüphaneye çevirdiler

AYDIN- Aydın’da Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında İl Halk Kütüphanesi, Aydın Gençlik Merkezi ve Türk Kütüphaneciler Derneği Aydın Şubesi tarafından organize edilen kitap okuma etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sıcak ve güzel havayı da fırsat bilen vatandaşlar ve öğrenciler Tataristan Bugulma Parkı’nda buluşarak kitap okudu.

Böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar, okumanın zamanı ve yaşının olmadığını, kitap okumak için kütüphanede olmanın gerekmediğini, her yerin kütüphane olabileceğini belirterek, herkesi kitap okumaya davet etti.

Kitap okuma etkinliğine katılan Efeler Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Başaran, “Kütüphanecilik haftasında okuma adına farkındalık oluşturma adına, Aydın Kent Meydanı’nda çocuklarımızla birlikte buradayız. Okuyan yazan özelliklede düşünen nesillerin her geçen gün artması adına ne gerekiyorsa bunun adına çalışmalar yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Bunun adına bugün de buradayız. Okumadan yazmanın ya da düşünmenin mümkün olamayacağını düşünen bir insanım. Bunun için herkesi kitap okumaya davet ediyorum” dedi.

Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay da kitap okuma etkinliğine katılarak, “Bugün burada sokakta okumaya çalışıyoruz. Okumanın ne kadar önemli bir şey olduğunu insanlara htirmeye fark ettirmeye çalışıyoruz” diyerek kitap okudu, öğrenciler ve vatandaşlarla sohbet etti.

Kitap okuma etkinliği, vatandaşların ve öğrencilerin yaklaşık bir saat kitap okumasının ardından sona erdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Kütüphane haftası, Tataristan Bugulma Parkı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Parkı kütüphaneye çevirdiler
Parkı kütüphaneye çevirdiler
Parkı kütüphaneye çevirdiler
Parkı kütüphaneye çevirdiler
Yorumlar
Haber Yazılımı