Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 19:36 Bu haber 659 kez okundu
 
Pamuğunuzu hemen satmayın
Söke Ziraat Odası, 'Pamuğunuzu hemen satmayın' çağrısı yaptı.
EKONOMİ Haberi
Pamuğunuzu hemen satmayın

AYDIN - Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kocabaş, Söke Ovası’nda devam eden ve yüzde 35 civarında tamamlanan pamuk hasadı sürecinde üreticileri pamuk satma konusunda uyardı.

Borsada pamuk fiyatlarının 6 lira 40 kuruşluk fiyattan, 6 lira 60 kuruş seviyesine geldiğini, 7 lira seviyesine ulaşmasını umduğunu belirten Kemal Kocabaş, imkanı olan üreticilerin pamukları hemen satmamalarını önerdi. Üreticilerin beklemelerinde fayda var diyen Kemal Kocabaş, “Borsada bugün 6 lira 60 kuruş olan fiyatın pamuk satışı için makul bulmuyorum. Üreticilerimizin pamuklarını satmamalarını veya gerektiği kadar satmalarını öneriyorum. Lisanslı depoculuk ivme kazandı ve bu ivmenin devamını diliyoruz. Pamuklarını ELİDAŞ’da bekletebilirler” dedi.

Söke Ovası’nda pamukta kalite sorunun olmadığını belirten Kemal Kocabaş, gerek pamuk hasat makinalarına takılan GPS, gerekse Tarım Müdürlüğü ekiplerince yerinde yapılan denetimlerle pamukta nem sorununun önüne geçildiğini söyledi. Son yağışların gerek pamuk gerekse zeytine zarar vermediğini belirten Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kocabaş, zeytin hasadının da Söke’de hızla devam ettiğini ifade etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Pamuk, Kemal Kocabaş, Söke Ziraat Odası
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Pamuğunuzu hemen satmayın
Yorumlar
Haber Yazılımı