Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 12:39 Bu haber 1474 kez okundu
 
Özüm Sözüm Sazım Türkçe sahnelendi
Hacı Celal Oto Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerinin yazıp oynadığı "Özüm Sözüm Sazım Türkçe" adlı tiyatro oyunu 15 Mayıs Salı günü Şükran Güngör Tiyatro Salonu'nda seyirciyle buluştu.
SANAT Haberi
Özüm Sözüm Sazım Türkçe sahnelendi

AYDIN- "Özüm Sözüm Sazım Türkçe" adlı tiyatro oyunu ile Türkçe dersinin toplumun kültürel mirasının kuşaktan kuşağa aktarılması ve ulusal kimliğin inşa edilmesindeki rolünü anlayan bir nesil olarak sosyal değişmeye olumlu yönde katkıda bulunmak isteyen öğrenciler çalışmalar esnasında çok eğlendiklerini söylediler.

Okul Müdürü Hakan Okut, "Öğrencilerin özgüven kazanmalarına katkı sağlayan bu tür faaliyetlerin eğitim öğretim içindeki önemini biliyoruz. Yine bu tür çalışmaların öğrencilerimize görev ve sorumluluk bilinci kazandırmadaki katkısını da görebiliyoruz" sözlerini dile getirerek öğrencilerin sahnede yaşadıkları heyecanı ömürleri boyunca gülümseyerek hatırlayacaklarını söyledi.

Bir yaşam alanı olarak okulun anlamının temel sloganı olarak öğrenen birey, öğrenen okul ve öğrenen toplum olduğu düşüncesinden hareketle Hacı Celal Oto Ortaokulu’nda görevli öğretmenlerin önderliğinde sahnelenen tiyatro oyunu seyircilerin beğenisini kazandı.

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Hacı Celal Oto Ortaokulu, Hakan Okut
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Özüm Sözüm Sazım Türkçe sahnelendi
Yorumlar
Haber Yazılımı