Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 14:13 Bu haber 808 kez okundu
 
Özel öğrenciler yeni okullarına kavuştu
Özel öğrenciler yeni okullarına kavuştuAYDIN- Aydın’ın Nazilli İlçesinde ihtiyaca cevap veremeyen Güzelköy Mahallesi’ndeki Özel Eğitim Okulu’nun ilkokul bölümü Nazilli Merkeze taşındı.
EĞİTİM Haberi
Özel öğrenciler yeni okullarına kavuştu

AYDIN- Bir katı atıl durumda bulunan Yeni Sanayi Mahallesi’ndeki Süleyman Efendi İlköğretim Okulu’nun 2. katına taşınan öğrencilerin sınıf ihtiyaçlarını ise ilçedeki 4 özel rehabilitasyon merkezi karşıladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü de özel öğrencilere desteklerinden dolayı özel rehabilitasyon merkezlerinin yöneticilerine plaket vererek teşekkür etti.

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Cihan Koçyiğit, ilçedeki engelli öğrenci sayısının artması ile birlikte mevcut devlet okullarının kapasitelerinin üzerinde öğrenciyi kaldıramadığı için yeni okul açtıklarını söyledi. İlçede özel öğrencilere rehabilitasyon hizmeti veren Özel İç Denge Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İlk Yorum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Evren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Özel Gülenyüzler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından yeniden restore edilerek tefrişi yapılan dört sınıf öğrencilerin kullanımına açıldı. NAZENDER de kırtasiye ve boyama kitapları hediye ederek öğrencileri sevindirdi.

Sıkışıklık giderildi

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Latif Akgün ve Yılmaz Bilen’in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Güzelköy Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Ali İhsan Şahin, 3 aylık bir çalışmanın sonucunda bünyelerindeki İlkokulda eğitim gören öğrencileri Süleyman Efendi İlkokuluna taşıdıklarını ifade ederek, “Buraların hazırlanmasında maddi olarak bizlere çok destek veren rehabilitasyon müdürlerimize çok teşekkür ederim. Özellikle onların hazırlandıkları bu mekanları görmelerini istedik. Boş mekanlar çok bir anlam ifade etmiyor. İçini doldurduk. Çocuklarımızla ve öğretmenlerimizle daha iyi yerlere getirebilmek için bu bir başlangıç. Başlangıçta aksilikler olabilir, ama unutmayın her zaman sizin yanınızdayız” dedi.

“Her şeyi devletten beklememeliyiz”

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Cihan Koçyiğit, ilçedeki engelli öğrenci sayısının artması ile birlikte mevcut devlet okullarının kapasitelerinin üzerinde öğrenciyi kaldıramadığı için yeni okul açtıklarını ifade ederek, “Nazilli'ye yeni bir eğitim öğretim ortamı sunmanın gururunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu fiziki ortamın hazırlanmasında bize maddi ve manevi destek sağlayan özel rehabilitasyon merkezlerimize çok teşekkür ediyorum. Devletimiz gerçekten eğitimle ilgili hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor. İhtiyaç duyduğumuzdan fazla kaynağı devletimiz bize sağlamakta. Ama eğitim o kadar çok geniş alanı olan bir hizmet alanı ki, sadece devletimize bırakarak sadece devletimizden bekleyerek sağlıklı ve verimli bir şekilde yerine getirmemizde mümkün değil. Yerelde siz değerli arkadaşlarımızın destekleriyle bu atıl durumda olan ilkokulumuzun 4 sınıfını özel eğitim dersliği haline getirdik. Çok sıkışık vaziyette olan ve 7 ilçeye hizmet veren Güzelköy’deki Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulumuzu da gruplar halinde ayırarak ilkokul kısmını buraya taşıdık. Biz bu çalışmaları Milli Eğitim müdürlüğü ve şube müdürlerimizin rehberliğinde el birliğiyle yaptık. Süleyman Efendi Okulumuzun boş atıl durumda olan sınıflarını da değerlendirmiş olduk. Burada eğitim veren öğretmenlerimize ve eğitim alacak olan özel öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların sonunda dört kurum müdürüne plaket verildi ve ardından sınıflar gezilerek öğrencilere hediyeleri verildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Latif Akgün, Yılmaz Bilen, Özel öğrenciler
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Özel öğrenciler yeni okullarına kavuştu
Özel öğrenciler yeni okullarına kavuştu
Özel öğrenciler yeni okullarına kavuştu
Özel öğrenciler yeni okullarına kavuştu
Yorumlar
Haber Yazılımı