Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 19:11 Bu haber 609 kez okundu
 
Özakcan, projelerini tanıttı
Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Başkan Adayı M. Mesut Özakcan’ın, 31 Mart yerel seçimleri sonunda tekrar seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini tanıttığı bildirildi.
SİYASET Haberi
Özakcan, projelerini tanıttı

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, toplam 16 başlık atında toplanan proje tanıtım toplantısına DP Genel Başkanı Gültekin Uysal da katıldı. Genel Başkan Uysal, yaptığı konuşmada, DP’li adaylara destek istedi.

Anemon Otel’de düzenlenen Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Adayı M. Mesut Özakcan’ın proje tanıtım toplantısına Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Söke Belediye Başkanı ve DP Başkan Adayı Süleyman Toyran, Çine DP Belediye Başkan Adayı Ahmet Zühtü Soydar, DP Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, DP Efeler İlçe Başkanı Muzaffer Yılmaz, belediye meclis üyesi adaylarının yanı sıra muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“MAHKUM OLMADIĞIMIZI HAYKIRMAK ZORUNDAYIZ”

Ülke gündemi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Yerel seçimlerde projeleri, hizmetleri tartışmamız gerekirken, özlemler üzerinden değil, korkular üzerinden dizayn etme gayretleriyle ülkemiz sistematik bir çöküşle karşı karşıyadır. İşte böyle bir zeminde bizler istiyoruz ki; yeniden kimlik siyasetine mahkum edilmiş, iki kutuplu siyasete mahkum edilmek istenen Türkiye’miz çiftçimizin, esnafımızın, kadınlarımızın, gençlerimizin, müteşebbislerimizin ve tüm toplumsal kesimlerimizin öncelikleri üzerinden bir seçim rekabeti olsun. Söyleyecek sözü kalmayanların kapalı kapılar ardında bir takım anlaşmalar, ittifak kurarak, deyim yerindeyse çek senet cirolar gibi seçmenin oyunu cebinde zannederek bir takım yerlere cirolayabileceğini kanaat getirmişlerdir. İnanıyorum ki cumhuriyetimizin ve demokrasimizin tüm değerlerini ruhunda eritmiş Aydınlımız bu değerlere azami düzeyde sahip çıkacaktır. Böyle bir seçim ikliminde elbette yerelde değişen hüviyeti itibariyle farklı farklı yansımaları var. Bu yerel seçimlerle birlikte dünyanın değişen şartlarını göz ardı etmeden artık küresel rekabette, insanımızın şehirler düzeyinde bu rekabette var olabilmesi için yerel dinamikleri de harekete geçirecek en temel unsurun yerel yönetimler olduğu kaçınılmaz bir gerçek olarak önümüzde durmakta. Bu seçimde vatandaşlarımız ehil insanlara yetki vermek mecburiyetindeler, kamu malını namuslu insanlara teslim etmek mecburiyetindeyiz. Kendilerine mahkum olduğumuzu zannedenlere karşı Efelerimizin de Söke’mizin de Çine’mizin de Aydınımızın da kendilerine mahkum olmadığımızı haykırmak zorundayız. Bugün burada ortak ideal etrafında bir araya gelmiş tüm dava arkadaşlarımla diyoruz ki ‘bu tekerlek bu tümsekte kalmamalı.’  Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a ve Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’a partimize hem varlıklarıyla hem iradeleriyle katkıları için şükran borçlarımı ifade etmek isterim. Büyüyen bir halka olarak yeniden bu ülkeye derinden bir nefes aldırabilmek adına bu seçimlerde milletimizin yarınını kucaklayacağız” sözleriyle Özakcan ve Toyran’a olan güvenlerini dile getirdi.

“DEMOKRASİ İTTİFAKINDA BİRLİKTE OLALIM

Demokrasinin geliştirilmeye ihtiyacı olduğunu ve demokrasinin beşiğinin yerel yönetimler olduğu vurgusu yapan Başkan Özakcan,”Gelişen demokrasiyle Cumhuriyet’imizi taçlandırmaya ihtiyacımız var. İnşallah bunu Demokrat Parti’nin demokrat anlayışıyla, bütün yurttaşlarımızı kucaklayan siyaset anlayışıyla, önümüzdeki yerel seçimler bir çoban ateşinin yakılmasına vesile olur ve bütün Türkiye’ye yayılan bir iktidarın yolunu açar. Biz DP olarak hiçbir siyasi partiyle ittifak yapmıyoruz. Ama seçim bölgesinde bulunduğumuz ve Türkiye genelinde halkımızla ittifakımız var. Biz, halkla ittifak içindeyiz. Söke’de Söke halkıyla, Çine’de Çine halkıyla, Efeler’de de hiçbir parti ayrımı gözetmeden tüm Efeler halkıyla ittifak içindeyiz. Onun için diyoruz ki, tüm yurttaşlarımıza, siyasi alışkanlığınız, aidiyetiniz ne olursa olsun, gelin, bu ittifakların dışında demokrasi ittifakı konusunda birlikte olalım. Demokrat Parti’nin adaylarıyla birlikte olalım, ülkemizin önümüzdeki dönem yaşayacağı siyasi oluşum ve gelişmelerin ufkunu açalım” dedi.

“PROJELERE TAM NOT”

Toplantıda 5 yılda yapılan hizmetleri anlatan Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, 31 Mart sonrası, önümüzdeki 5 yıl içinde gerçekleştirilmesi planlanan projelerini de kamuoyuyla paylaştı. Belediye Hizmet Binası, Efeler Kent Meydanı, Zafer Meydan ve Pazar Alanı Kompleksi, Kent Pazarları, Yeşil Kent Efeler, Yeşil Efeler’in Peysaj Çalışmaları, Sosyal Yardım Kenti Efeler, Taziye Evleri, Düğün Salonları, Efeler Kültür ve Sanat Kenti, Aşevi Yapımı, Butik Yerel Ürünler Pazarı, Kadın Dayanışma Merkezi, Sağlıklı Yaşam Eğitim ve Spor Merkezi, Giysi ve Gıda Bankası, Gençler için Yüzme Havuzlu Spor Kompleksleri gibi 16 ana başlıkta topladığı Özakcan’ın projeleri, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal başta olmak üzere tüm katılımcılardan tam not aldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, M. Mesut Özakcan, Gültekin Uysal, Serhat Emanet
Yorumlar
Haber Yazılımı