Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 16:21 Bu haber 1484 kez okundu
 
'Özakcan belediye başkanlığından da istifa etsin'
Efeler Belediyesi Başkanı M. Mesut Özakcan’ın CHP’den istifası sonrası CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç açıklamalarda bulundu. Başkan Dinç, Mesut Özakcan’ı bulunduğu mevkie CHP’nin getirdiğine değinerek belediye başkanlığından da istifa etmesini istedi.
SİYASET Haberi
'Özakcan belediye başkanlığından da istifa etsin'

Bilgi Koleji

AYDIN- Cumhuriyet Halk Partisi’nin şahısların, kişilerin, kurumların, koltukların ve makamların üstünde olduğunu vurgulayan Başkan Dinç, ‘’CHP’de tek bir makam vardır o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün makamıdır. Kişiler ise gelip geçicidir’’ dedi.

‘’Ne yazıktır ki CHP örgütünün kendisine onlarca mevki tevdi ettiği, Milletvekili, Belediye Başkanı yaptığı Sayın Mesut Özakcan 2019 Yerel Seçimleri’nde aday gösterilmediği için Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etmiştir’’ diyen Başkan dinç açıklamalarına şöyle devam etti:

‘’İstifası da yetmezmiş gibi partimize dönük çeşitli eleştirilerde bulunmuştur. Şahsi egoları kendisini öylesine esir almış olacak ki Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışıksız ithamlarda bulunmuştur. Sayın Özakcan, unutmayın bu örgüt gerçek Cumhuriyet Halk Partililerin ve Topuklu Efe’nin her zaman yanındadır.

Mesut Bey unutmayın ki bulunduğunuz tüm makamlara sizi getiren, CHP üyeleri ve örgütüdür. Ancak bunca yıllık siyasi kariyerinizde öğrenemediğiniz bir noktayı size hatırlatmakta fayda var. Kişiler gelip geçici fakat Cumhuriyet Halk Partisi bakidir. Bulunduğunuz Belediye Başkanlığı koltuğunda, Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verenlerin hakkı vardır.

Köy köy, kapı kapı gezen CHP Kadın Kolları’nın emeği vardır. Vinç tepesinde bayrak asan, broşür dağıtan, uyumayan aç kalan CHP Gençlik Kolları’nın alın teri vardır. CHP örgütünün hakkı vardır. Eğer hala bir siyaset etiğine sahipseniz lütfen derhal Efeler Belediye Başkanlığı görevinden de istifa edin. Çünkü o makam sizin değil, Cumhuriyet Halk Partisi’nin makamıdır.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler Belediyesi, M.Mesut Özakcan, Mustafa Dinçer, CHP
Yorumlar
Haber Yazılımı