301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 09:04 Bu haber 921 kez okundu
 
Otizmli öğrenciler bilimsel deneylerini sergiledi
Aydın’ın Nazilli ilçesinde okul öncesi eğitim veren Sümer Anaokulu'nda bulunan Otizm sınıfı öğrencileri okul arkadaşları ile düzenledikleri bilim fuarında öğrendiklerini sergiledi.
EĞİTİM Haberi
Otizmli öğrenciler bilimsel deneylerini sergiledi

AYDIN- Yaptıkları çalışmaları sergileyen öğrencilerin bilim fuarı adını verdikleri sergi yoğun ilgi gördü.

Nazilli Sümer Anaokulu'nda düzenlenen okul öncesi eğitim öğrencilerinin bilim fuarına Nazilli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Latif Akgün ve Yılmaz Bilen, okul müdürleri, muhtarlar, veliler ve çok sayıda davetli katıldı. Okulun bodrum katındaki sergi alanında düzenlenen etkinlikte birbirinden ilginç deneyleri canlı performanslarla sergileyen öğrencileri görüntülemek isteyen veliler adeta birbirlerini ezdi. Yoğun ilgi gören etkinlikte renklerin oluşumu, yanardağın özellikleri gibi çok sayıda kimyasal ve fiziksel olayların nasıl gerçekleştirildiğini yaptıkları deneysel çalışmalarla sergileyen öğrenciler büyük ilgi gördü. Çocuklarla tek tek ilgilenen davetliler deneyleri büyük bir dikkatle izledi. Zaman zaman heyecanlı anların da yaşandığı etkinlikte okulun otizm sınıfının hazırladığı deneyler ise takdir topladı. Sümer Anaokulu Müdiresi Tülay Küçükoğlu, amaçlarının çocukların bilime olan düşüncelerini ve duygularını ortaya çıkarmak olduğunu ifade etti.

‘Okul öncesi eğitimde de kalitemiz sürüyor’

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün ise “Çocuklarımızın birbirinden ilginç deneylerini izledik. Her biri akıl dolu çalışmalara imza atmış. Okul öncesi eğitim veren okullarımız ilçemizde birbirinden değerli projelere ve çalışmalara imza atıyor. Bu da eğitimde yakaladığımız kalitenin tesadüf olmadığını bir kez daha gösteriyor. Çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Otizmli öğrenciler, Latif Akgün, Yılmaz Bilen, Tülay Küç
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Otizmli öğrenciler bilimsel deneylerini sergiledi
Otizmli öğrenciler bilimsel deneylerini sergiledi
Otizmli öğrenciler bilimsel deneylerini sergiledi
Yorumlar
Haber Yazılımı