Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 10:50 Bu haber 843 kez okundu
 
Otelciler, “2019’a El Ele” dedi
Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) turizmciler ‘2019’a El Ele’ diyerek açık hava partisinde bir araya geldiler. Gecede, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı'ya destekleri için teşekkür edildi.
TURİZM Haberi
Otelciler, “2019’a El Ele” dedi

AYDIN- Ramada Resort Otel Omega Arena’da yapılan partiye, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Belediye Başkanı Özer Kayalı, Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ve turizm profesyonelleri katıldı.

Aegean Band Orkestrası’nın sahne aldığı gecede KODER Başkanı Tacettin Özden, bu yıl turizm sezonunun iyi geçtiğini, 2019 yılının daha iyi geçeceğini söyledi. Özden, “Bu yıl düzlüğe çıktık. Kuşadası’nın turizmden başka bir geliri yok. Bu nedenle turizme ve turiste sahip çıkmamız gerekir. Servis kalitesine önem vererek gelen misafirlerimizin memnuniyetini artırmalıyız. Yazın otellerimizde doluluk yaşandı. Şu anda bile yüzde 60-70’lerde doluluk yaşıyoruz. Gelenlerin arasında yıllardır Kuşadası’nı tercih edenler var, onlar burayı sevdikleri ve mutlu oldukları için geliyorlar. Biz KODER olarak, Kuşadası’nı nasıl tanıtırız, nasıl marka değerini yükseltiriz, nasıl zenginleştirerek kalkındırırız diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kuşadası’nın tanıtımına önem vermeliyiz” dedi.

Kuşadası’ndaki turizm paydaşlarının, esnafından otelcisine kadar birlikte hareket edilmesi gerektiğini ifade etti. Özden, “Bizim ‘Kuşadası Live‘ adı altında bir tanıtım platformumuz var. Biz bu platformu önemsiyoruz ve ilçemizin destinasyonlarını tanıtmak için çalışıyoruz. Bu nedenle Kuşadası Live’ın tanıtımına destek bekliyoruz. Turizmin tanıtımı açısından en önemli unsurlardan biri de İzmir’e gelen uçak sayısı. Biz tanıtımlarımızı iyi yaparsak, uçak sayısını arttırırsak, bölgemizin tamamı turizmden istediği payı alır. Turizm Bakanlığı’nın başında bu işten gelen biri var. Bu nedenle bizleri çok iyi anlıyor. Bakanlık, destinasyon tanıtım çalışmalarına önem veriyor” diyerek, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın da ilçenin tanıtımına önem verdiğini, kendilerini tanıtım fuarlarında yalnız bırakmadığı için turizm paydaşları adına teşekkür etti.

Kuşadası Live’in tanıtım işlerini yürüten danışmanlık şirket yöneticisi Uğursal Uğur da, yaklaşık bir yıl önce hayata geçirilen Kuşadası Live’in ilçe için önemli olduğunu söyledi. Destinasyon bazında yapılan çalışmalarda yörenin çok önemli bir tanıtıma gereksinimi olduğunu söyledi. Platformun özellikle yabancılar tarafından çok iyi takip edildiğini belirterek, sosyal medya hesapları üzerinden rakamsal veriler sundu, herkesi destek vermeye çağırdı. 2019 turizm sezonun iyi geçmesi umutları ile düzenlenen gece, pasta kesilmesi ile son buldu. Başta Otel Genel Müdürü Murat Üner olmak üzere Ramada Resort Otel çalışanları iyi bir ev sahipliği örneği gösterdiler.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Özer Kayalı, Tacettin Özden, Serdar Akdoğan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Otelciler, “2019’a El Ele” dedi
Otelciler, “2019’a El Ele” dedi
Otelciler, “2019’a El Ele” dedi
Yorumlar
Haber Yazılımı